Purjehduspalstalta pomittua.
100% fokalla myrkyssä purjehdus
Toimii kevyessa ja nopeassa osatakilaisessa veneessä.
ks kuva kohdassa 0:50 pieni punainen vene:
blu sail 24 planatona
www.youtube.com
Blu Sail 24
VASTAA
Ilmoita asiaton viesti
Kutista kaikki kommentit
bollox
1.10.2014 16:43
0
Sulje
Yksi stillikuva youtube-videossa ei ole minkään arvoinen.
Sinulla on hetki aikaa kertoa omista kokemuksista fokan käytöstä myrskyssä. Jos sellaista ei tule, singahtaa tämä ketju samaan roskikseen kuin pari tusinaa viimeisen tunnin aikana kirjoittamaasi spämmiä.
VASTAA
Ilmoita asiaton viesti
riittikö
1.10.2014 16:45
0
Sulje
Esim 2-hnegen kevytveneissä, joissa on fokka ja isopurje, kuten 470, 420 ja 49er, niin myrskyssä mennään fokalla, koska isopurjeessa ei ole reivejä.
VASTAA
Ilmoita asiaton viesti
bollox
1.10.2014 16:50
0
Sulje
Selvä. Nyt tästä voi mahdollisesti syntyä oikea keskustelu, jos aihe sattuu palstan väkeä kiinnostamaan. Ketjun perustaminen yhden video, tai pikemminkin kuvan ympärille vailla sen kummempia perusteita on harvinaisen onneton avaus.
VASTAA
Kaj Laaksonen alias bollox sheriffin tyylinäyte
suomi24 hitlerismiä
0
60
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - Patteriauto syttyi parkkihallissa Tampereella - 50 autoa LUNASTUKSEEN!
"Palon aikaan parkkihallissa oli 90 autoa, joista noin 50 tuhoutui palossa korjauskelvottomiksi. Lisäksi palo vaurioitti24045241Polttomoottoriauto tulessa parkkihallissa Tampereella
Pystyy näkemättä jo sanomaan, koska sähköautoissa ei ole palavia nesteitä lainkaan. Ihme ettei polttomoottoriautoja ole12325996SDP palauttaa Suomen kansalle kulta-ajat
Hyvinvointivalto on pääosin SDP:n ja osin myös Maalaisliiton rakentama. Hyvinvointivaltion ylläpito edellyttää oikeude32515677Kristillisistä Siionisteista asiallista tietoa Hesarissa.
KD ja Persut ovat kaiken takana avoimesti!3011203Persut JYTKYTTÄÄ ylös, ohi kepun! +2,1 %
Persut palasi kolmen suurimman joukkoon ja on matkalla kohti kevään 2027 eduskuntavaalivoittoa. Sosialistit ovat syöksy17110805Älkää vassarit kuvitelko, että Marinin kulta-ajat palaavat
Vaikka demarit voittaisivat seuraavat vaalit, se ei palauta Marinin taskut-täyteen-kelasta-aikaa takaisin, ei voi eikä h1229707Sanna Marin saa ylistystä Hillary Clintonilta
Jos joku ei tiedä kuka tämä rouva Hillary Clinton on, niin kerrottakoon "fun fact", eli hän on se keneltä Donald Trump369681Ja jälleen uusi latauksessa olleen sähköauton palo! Nyt Keravan Prisman parkkihallissa.
IS 3.10.2025 Latauksessa ollut sähköauto syttyi yöllä tuleen Keravan Prisman parkkihallissa, Keski-Uudenmaan pelastusla858478Johtuuko vasemmistolaisten inho kristinuskoa kohtaan heidän islamin uskostaan?
Tätä jäin pohdiskelemaan.2426824Gallup, PS:lle JÄRISYTTÄVÄ nousu, SDP suurin laskija
https://yle.fi/a/74-20186114 PS kovaa vauhtia nousemassa ennen 2027 vaaleja suurimmaksi puolueeksi. Nyt mennään jo etua2236491