Rasva Ranen märkä uni

Juu terveisiä vaan Tampesterista. Olen rasva Rane ja omistan pienen autokorjaamon.Ilman teitä citikan omistajia olisin ollut jo vuosia sitten konkurssissa.Jo pellkkä etulampun vaihtoon saan citikassa kulumaan kolme tuntia. Sillä saa leipää ja mustaa makkaraa pöytään yllin kyllin. Iso käsi PSA.lle ja citikalle!
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Onpa luoja lykky etteet erikoistunut Tojoihin. Olisit nälkään kuollut tai eihän nykyään nälkään kuolla vaan mennään sossun luukulle. Sieltä kaikki tulee auvoiseksi kuin Manulle illallinen. Jopa vinku intialaiselle vähintää tonni käteen lykätään alkajaisiksi ja sosiaali tantta on taas onnellinen kun tuli autettua kurjaa.

Ps. Miksiköhän kunnan sosiaaliviraston parkkipaikalla näkee usein Citikoita.

Äänestä

Luulin kanssa että citikan edustus olisi siirtynyt meidän kunnan sossun pihaan, mutta kun tarkastelin autoja tarkemmin ne olivat öljyvuotoineen ja ruosteineen, niin huonossa kunnossa että uskon niiden olevan asiakkaiden autoja. Markalla saa markan tavaraa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rane vaan kirjoitti:

Juu terveisiä vaan Tampesterista. Olen rasva Rane ja omistan pienen autokorjaamon.Ilman teitä citikan omistajia olisin ollut jo vuosia sitten konkurssissa.Jo pellkkä etulampun vaihtoon saan citikassa kulumaan kolme tuntia. Sillä saa leipää ja mustaa makkaraa pöytään yllin kyllin. Iso käsi PSA.lle ja citikalle!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu