Kannattaako ostaa halvalla?

Ixonos on aika pulkkamäessä mihin asti mahtaa pudota?
Olisiko aika laittaa ostotoimariasisään?
http://www.kauppalehti.fi/5/i/porssi/porssikurssit/osake/index.jsp?klid=1197

Osakkeen hinta melkolähellä vuoden alinta arvoa. Odottaako vielä lisää pudotusta vai iskeekö nyt jo kiinni?
2187
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Halvalla kannattaisi ostaa, mutta Ixonos on tunnuslukuihin nähden erittäin kallis osake.

Äänestä

No sanotaan näin että jos ei osta halvalla, niin sitten kannattaa keuhkota kaiken maailman sijoituspalstoilla osinkojen tärkeydestä ja Warren Buffetista maailman parhaana sijoittajana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


IxoIxoNos kirjoitti:

Ixonos on aika pulkkamäessä mihin asti mahtaa pudota?
Olisiko aika laittaa ostotoimariasisään?
http://www.kauppalehti.fi/5/i/porssi/porssikurssit/osake/index.jsp?klid=1197

Osakkeen hinta melkolähellä vuoden alinta arvoa. Odottaako vielä lisää pudotusta vai iskeekö nyt jo kiinni?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu