Niin, olen juuri eilen asentanut netin koneeseen, mutta nyt tuossa "yhteyden kuvauksen" kohdalla lukee, että "vajaa tai puuttuva liitettävyys". MIssäköhän vika? Netti kyllä toimii, mutta ehkä liian hitaasti ja esim. emulella lataus ei onnistu.
Vajaa tai puuttuva liitettävyys
Tytsy
831142
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Jos ongelmasi liittyy SP2:sen päivitykseen tässä linkki jossa keskustelua asiasta
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4000000000000033&posting=22000000004992088
Ja vielä oletko yrittänyt korjata yhteyttä eli klikkaat hiiren oikealla korvalla verkkoyhteydet kuvaketta ja valitset korjaa.
Juuh, tuohon päivikseenhän se liittyy. Latasin korjauspäivityksen ja yritin vielä korjatakkin yhteyttä, mutta silti herjaa..
Keskusteluista löytyi tällainen hyödyllinen linkki, tarkista asetukset vielä sen mukaan.
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=108&conference=4500000000000301&posting=22000000005168591
Jos homma ei vieläkään toimi soita MS:n Suomen helppinumeroon 0203 66566.
http://www.peliplaneetta.net/keskustelut/aihe?fid=6&tid=67812
elikkäs sun pitää laittaa ip manuaalisesti
ip 192.168.0.1 ja aliverkon peite tuleeki XP:ssä näköjään automaattisesti eli 255.255.255.0
eli meet tonne lähiverkkoyhteys -> ominaisuudet -> tcp/ip -> ominaisuudet ja siitä aseta ip manuaalisesti
4vuotta vanhasta keskustelusta löytyi apu! Kiitos
manuaalinen ipn vaihtokikka todellakin toimi! Mukava löytää apua 4v vanhasta ketjusta tosiaan
Ohje toimi tosiaan. Hermot oli jo riekaleina mutta nyt yhteys pelaa!
Mulla lakkas yks kaks langallinen yhteys pelaamasta ja herjaa tuota puuttuvaa tai vajaata liitettävyyttä. Langaton yhteys läppäriin kyllä toimii. Kun tein ton manuaalisen vaihdon, lakkas langallinenkin toimimasta. Jouduin sit tekeen järjestelmän palautuksen tuonne langalliseen myllyyn. Oon ihan tumpelo näitten kanssa. Onko kellään hyvii vinkkejä siitä mitä kandeis tehä ja missä vika lie