taitaa olla erityisasemassa.
Joonathan jäi taas ilman rangaistusta
KAKAKAKAKAL
9309
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Hunks Niko Bousiaisen naapuri ja kaveri. BB lelli Nousiaisen voittoon aijemmin, katos kun Hunksit.
Tälleen osa on vip asukkaita . Jonathan on myös ottanut lainan ettei tipu äänestyksissä, jokohan kohta on laina mennyt kun on joka viikko häädössä.
Kyllä Jonathan ihan läpällä heitti sen, että otti 30 donaa lainaa, että frendit voi äänestää...Muutenkin hyvä kundi heittämään tosi hyvää läppää. Toivon, että vie koko potin!
Mä taas toivon et tää ihmishirviö tippuu heti pois talosta, sunnuntaina nyt.
Kaikkein parasta olisi, kun Jonathan istuisi kaikkissa häädöissä ja 30 000 hupenisi äänestyksiin. Jonathan ja Andte istuisivat finaalissa kahdestaan sohvalla ja Andte voittasi. Olisi todella nautinnollista katsoa Jonathanin naamaa lähikuvassa oikein pitkään ja pitkääääääääääääääääääääääääään!
Jos Räisänen luulee että Jonathanin seuraaminen on hyvää viihdettä, niin väärässä on.
Jonathan ei ole lainkaan viihdyttävä, vaan ahdistaa seurata tällaisia tyyppejä, joita koulut ja työpaikat pursuilevat, eli kiusaajia.
Ihmettelen myös, että Jonathania eivät säännöt koske, eikä hän saa minkäänlaisia rangaistuksia. Vaan päinvastoin palkitaan. Tuotanto siis suojelee ja hyväksyy kiusaamisen, joka on väärin.
Näistä syistä johtuen, en seuraa bb: tä enää loppukaudella, jos ei oleellista muutosta tapahdu. Tämä muutos voisi olla vaikka se, että paha saa palkkansa!
T. Viihteen ystävä Oulusta
Erittäin hyvä ja asiallinen kirjoitus.
Jonathan on nimenomaan koulu/työpaikkakiusaaja-tyyppiä, joka manipuloimalla saa ihmiset joukkioonsa, jotka porukalla harrastavat henkistä väkivaltaa ulkopuolisia kohtaan. Varmasti häikäilemättömin tyyppi ikinä talossa.
En tajua miksi kukaan näkee Jonathanissa mitään hyvää. Erittäin vastemielisen näköinen karseine lumppuineen. Ärsyttävän ruma ääni ja helvetillinen tekonauru.
Kaiken kruunaa se että se on homo.
(Tiedän, tämä ei ollut asiallinen kirjoitus mutta puhdas mielipiteeni)
Tuotanto sortaa naisia ja suosii homoja. Samaa jo vuosikaudet. Tuotannon suuntaus on nähty. Vaikea tästä ohjelmasta on uskottavuutta löytää tuotannon sairaalloisen puolueellisuuden takia.
Jenna pannaan kantamaan kiviä, että Jonathan pääsee imemään Danin kitalakea estoitta. Hyi hel...... Suosivatkohan lesbojakin......tuskin.
Mistä sadistinen kansa pitää. Jonathan saa kuitenkin äänestyksissä parhaan saaliin.
Me katsojat kun olemme yhtä sairaita kun tuonne valitutkin, joten ennustan Jonathanin olevan finaaliviikolla kisailemassa voitosta.
Älkää äänestäkö,, koska tuotannolla on valta päättää,,kuka lähtee talosta.
Sehän on omaa tyhmyyttä syytää rahojaan sinne,, missä SINULLA ei ole kun maksajan rooli.