miehisen miehet

Lopettakaa juoruilu
399
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Häh ? Ei lopeteta. Kiva käyttää toisten nimmareita

Äänestä
  • elä kehtoo.

    Äänestä

Tekstikoko A A
Vanhukselta anastettiin lompakko etutaskusta
KOTIMAA | Turun Sanomat 17:07 | 0
Kaksi auttajaksi tekeytynyttä miestä anasti 82-vuotiaan miehen lompakon Rauman Sampaanalantiellä keskiviikkona iltapäivällä. Lompakossa oli vähäinen määrä rahaa.

Pyöräkelkalla liikkunutta miestä oli aluksi seurannut punainen henkilöauto. Sen jälkeen autosta oli noussut kaksi miestä, jotka olivat sanoneet haluavansa auttaa vanhusta. Poliisin mukaan miehet olivat pyörineet asianomistajan ympärillä ja jossain vaiheessa saaneet lompakon miehen etutaskusta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


nikkinen vain kirjoitti:

Lopettakaa juoruilu

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu