Eli siis muistikortilla olevat sovellukset eivät toimi muistikortin kiinnittämisen jälkeen
muistikortti ei näytä sovelluksia
bkf
11157
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Kokeilitko puhelimen uudelleen käynnistystä
Jep
Niin puhelimen uudelleen käynnistys auttaa monesti...Se tepsii Nokian puhelimissa...Minulla ei muista ole kokemustakaan..
Itselläni on puhelin auki aina, ja se ikäänkuin väsyy, ja siten se voi tehdä omiaa, tai sitten ei...Sammutan ja aukaisen puhelimen uudestaan...Sitten se toimii taas tosihyvin...
Minulla on Nokia N 70 ollut jo vuosia,,siinä saa hyvin näppäimet piiloon, kun on liukukansipuhelin,,,Koskaan ei ole tarvinnut viedä huoltoon, Toimii tosi hyvin, kuten myös C 7. Luotan Nokian puh...Lumiaan en sotkeudu...Niitä on mainostettu aika paljon, mutta naisen vaistoni sanoo, ettei toimi.
Olen Nokialta odottanut Hyvää Simpukka puhelinta, joka olis bisneskäyttöön ja monenlaisia herkkua, siis monipuolinen ja toimiva, sitten ihan peruspuhelin simpukka vanhemmille ihmisille...kello ja kalenteri voisi tietenkin olla, koska niitä tarvitaan aina...Odotan ja tiedän monimuukin odottaa ja kaipaan kunnon Simpukka puhelinta...Siispä HERÄTYS NOKIA TÖITÄ TIEDOSSA, EI ENÄÄN LUMIOITA, NIITÄ ON JO AIVAN LIKAA...Kiitos
Nokia ei ole enää puhelin bisneksessä joten pallo kannattaa heittää Microsoftin suuntaan.Simpukka mallia ei siis tule koskaan Nokialta.Lumiat on paljon parempia kuin nuo mainitsemasi aikansa huippuluurit,teknisiltä ominaisuuksiltaan ne ovat antiikkia nykypäivän luureihin verrattuna.Hyviä peruspuhelimia vieläkin.Lumioista ei voi muodostaa todellista kuvaa ellei niitä ole käyttänyt.
Siis mitä olet tähän mennessä tehnyt?
Onko ne sovellukset asennettu edes samalla käyttäjätunnuksella?
Olen asettanut kortin uudelleen ja käynnistänyt uudelleen
Siis sitä ennen? Laitoitko ne ohjelmat muistikortille kännykällä vai tietokoneella, ja onko ne joskus toimineet?
Ja toimiiko se muistikortti muuten ok kännykässä?
Toimii kyllä muuten hyvin. Siirsin tiedot tietokoneella vanhalta kortilta.
Sovellukset toimivat ennen hyvin
Kellään tietoa mikä tossa on?
Ne on siellä vanhalla kortilla ne sovelluksen data, jos maallikon järjellä ajattelee, niin vanha kortti takaisin, siinä olevien sovullusten poisto ja sitten uusi puhelimeen ja sovellusten uudelleen asennus sille. Se miten järjestelmä käsittelee tiedostoja on kai vähän eri kuin niiden siirteleminen, se etsii sitä dataa, mikä sille on annettu.
Eli ajattelin, että nyt sovellukset eivät löydä polkua.
Jos ne on siirretty jo pois vanhalta kortilta, niin voisko auttaa, että yrittäs uudelleen asentaa, tai jos ei onnistu niin, takaisin tiedostot vanhalle kortille ja se takaisin puhelimeen ja sovellusten poisto. Jos poisto onnistuu, niin sitten uusi kortti, jossa niiden jälkiä ei enää ole ja sovellusten asennus uudelleen sille.
En tiedä, mutta epäilen joka tapauksessa, että polku on katkennut.