...joku voisi kertoa jotakin Islamin uskosta. Ihan mitä vaan! Yritän tehdä kouluun jotakin esitelmää siitä, mutta en ole löytänyt oikein mitään tietoa, josta myös ymmärtäisi jotain. Tai tarkemminkin esitelmä pitäisi tehdä aiheesta nainen Islamissa. Myös jotain kommentteja voisi antaa... (Esim. Minkälaista se sitten niinku on...)
Kiitos jo etukäteen!!! :)
Kiitos jo etukäteen!!! :)
Vastaukset 7
Vanhimmat
Hyvä osoite on:
http://www.answering-islam.org/suomi/
lue näitä:
Naisen asema islamissa
Helvetissä enemmistö on naisia?
Islamin lapsimorsiamet
Jos luet http://www. islamopas.com sivuja, ne ovat muslimien kirjoittamia. He kehuvat omia asioitaan, ja välttävät kertomasta mitään huonoja puolia.
Muitakin osoitteita voi löytyä. Kokeile vaikka näitä:
http://www.google.com/search?q=papinniemi islam&start=0&start=0&ie=utf-8&oe=utf-8&client=firefox-a&rls=org.mozilla:en-US:official
Tämä ehkä toimii paremmin:
http://www.google.com/search?hl=fi&client=firefox-a&q=papinniemi &btnG=Hae&lr=lang_fi
>Hyvä osoite on...
Knnattaa uskoa palstaa, jonka pitäjä ei edes ilmoita nimeään tai yhteystietojaan, ei nimeä artikkelien kirjoittajia, lähteitä tai anna viitteitä väitteiden oikeellisuuden tarkastamisesksi.
Oletko, Esko, sit mieltä, että islamopas.netin väite "Muhammed kieltää sen, että Marian poika olisi syntynyt pelkästään Jumalan sanan voimasta" pitää paikkansa?
Papinniemen puppusivut on yllättäen poistettu palvelimelta.
Jos haluat islamista tehdä esitelmän, kannattaa mennä tähän sivustoon. Siellä on oma muslimifoorumi, joten siksi voin vakuttaa, että se on 100% luotettavin sivu, joka on koskaan tehty islamin tiedoista
www.islamopas.com
ja muuten, haluatko myös suomalaisen naisen webbisivun, joka on kääntynyt muslimiksi. Sielläkin hän puhuu islamista.
Se olis kiva myös!!! :D
http://www.trakut.com/tuotteet/traktaatit/suomi/allahillaeiollutpoikaa
http://www.tscpulpitseries.org/finnish/ts011210.htm
http://www.islamopas.net