Andte, Joonas ja Jani!! Tämä on aiva varmaa jo, ei mitään epäilystäkään enää asiasta!! Voittaja on siis joku noista kolmesta, itse kääntyisin ehkä Joonaksen puoleen, tai tosi vaikea ihan vielä sanoa kun aikaa jäljellä ja muutamia bileitä jotka tunnetusti ratkaisevat suosiot :)
Kolmen kärki finaaliin on...........
Andte, Joonas, Jani
1296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Andte voittaa, noi kaks muuta on liian omituisia epätavallisia outoja olioita.
Joo voittaa ainakin näillä näkymin, MUTTA! kuten jo kerroin niin bileet ja viina on tämän lapinmiehen suurin kompastuskivi jatkossa. Nyt on mies kerännyt valtavasti pisteitä kansalta ja jos tilanne jatkuu näin niin voitto tulee. Anden ei saisi nyt siis missään nimessä ottaa liikaa viinaa ja sekoilla kahden naisen välissä, se ei hyvää tiedä se! Lapinmies ei kestä viina juurikaan ja viina saa miehen muuttumaan aika oudoksi ja pahoin pelkään että hänen todellista viinaluonnetta ei ole vielä nähty....
jarnon hermot on pettäny monesti naisiin ja Jarno on maksanut niistä ehkä päävoiton menetyksen....samoin Nimo on jo aivan liikaa ärsyttänyt kitisemisellään katsojia....ja Jonathan on aivan liian peluri ja umpikiero... ja meidän kutupari Dani ja jenna, he ovat naimalla menettäneet kasvonsa ja päätotti lipui naidessa ohi.....Jani outo homo, ei voittoon....Tuija petturi.....Jonna hirveä huutaja....yms yms
maksamaan hänen voiton....ja sitten meidän kutupari Dani ja je
Hups! epäselvää teksitiä tuli kun olen hieman jo humalassa :)
Kyllä,kyllä Andte on ehdottomasti paras tähän mennessä ainakin, tuskin tosta porukasta kukaan nousee hänen ylitseen. Sitä olen kuitenkin ihmetellyt, kun hän saa viinaa, tulee helposti humalaan, mutta ei ole mitenkään humalassa muninut itseensä. Myös sitä olen ihmetellyt, kun he juhlivat, niin kuvaaja kiertää Andtea kuin kissa kuumaa puuroa, jos hän tekis jonkin virheen, että rouva Sainio sais taas aukoo Tolkissa päätään.
Viimeksikään ei mitään tapahtunut, Nimo vaan kiersi häntä WC:n ja kuvaaja mukana koko ajan. Onpas muu porukka tylsää, kun kuvaaja ei löydä muita kohteita, vaikka muu porukka oli samaan aikaan saunassakin.
Miks ihmeessä Joonas? Riittääkö tällä miehellä oma pituus (ei jööterin) voittoon? Täysin mitään tekemätön makoilija! Ihan mukava ja kiltti varmaan, mutta tuolla liian vaisu ja osallistuminen töihin ja tehtäviin on nolla!
Samaa olen miettinyt, mitä Joonas on tehnyt? Monet ovat sitä mieltä, että Joonas voittaa, mutta tämä on kuitenkin sellanen kilpailu, ettei hänen pituudestaan vois antaa mitään säälipisteitä ja hän ehkä niitä toivookaan tai ei sitä tiedä. Ihmettelin, kun Jonathan joku päivä käski Joonaksen lukea putkipostia hän kieltäytyi. Onko joku nähnyt hänen koskaan lukevan sitä, ei se pitäis niin vaikeata olla.i
Mitä nuo muut ovat tehneet?
Dani nussinut.
Jenna nussinut ja kiroillut.
Jonna rääkynyt ja rääkynyt ja rääkynyt...
Jonathan en viitsi edes luetella....
Mitä siellä kukaan on tehnyt ansaitakseen mitään.
Ja voi herranjestas; " ei lukenut putkipostia"?? Mitä idiootteja täällä katsomossa oikeen elelee!
Joonas ei kyllä ansaitse tuota voittoa.Ei sitten millään!
Ei ni ! Sohvalla makoilemalla ja toisten jutuille nauramalla ei ole voittoa ansainnut vaikka pituus ois vaan 38 senttiä!
Niinhän joku häädetty sanoi, että Joonas ei ole tehnyt muuta kuin heittelee nuuskarasiaa tai pulloa kädestä toiseen. Se on kyllä koosteissakin näkynyt.
Andte, Jarno ja Armi.
Andte voittoon! Sympaattinen lapinmies hauskan kuuloisella aksentilla :)
Jonathan... ei!
Jennan panemiset ja kielenkäyttö, naiseksi kiroilee todella paljon,rumaa on.
Anna, mikä laiskimus!
Jonna HUUTAA!
Joonas on ihan symppis myös, yksi voittajasuosikeistani Andten lisäks.
Ja tosta alkosta, kaikki ihmiset muuttuu kun saa viinaa ja humaltuu.