hei. onks täällä muita joilla on Harmaanorjan hirvikoira? mä oon ihastunut niin norjan harmaisiin et tää koira joka mulla nyt on, on jo neljäs tuota samaa rotua.ja sen nimi on Sara..Norjanharmaa fanit kirjoitelkaa!
Harmaa Norjan hirvikoira
Tepa
3371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mulla oli yli 13 vuotta suomenpystykorva-norjanharmaa risteytys, enkä parempaa koiraa voisi kuvitella! Samaa olen kuullut muilta vastaavan koiran omistajilta.
Hei!
Mulla on ittellä kolme norjan harmaata ja lisää on tulossa n.2,5kk:n kuluttua, ku tulee pennut.
Ootko käyttänyt näyttelyissä tai kokeissa koiriasi? Meillä molempia, näyttelyt vain todella paljon paremmalla menestyksellä.
Tää rotu on kyllä MAAILMAN PARAS!
-no, näyttelyissä yms en ole käyttänyt koiraani, Sara on lähinnä ihan vaan kotikoira.itse asun kaupungissa,mut koirani on vanhempieni luona maaseudulla. ei ne norjan harmaat minun mielestä oikein kaupunkiin sovi, ainakin jos asuu kerrostalossa. niillä on niin paksu turkkikin et viihtyvät paremmin ulkona.hmm ja sit norjan harmaa on kaunis koira ja hyväluontoinen,niin siksi valitsin aikoinaan just tuon rodun.