8-13 vuotiaat tyttölapset ovat aikuisia jos heillä on tulleet ensimmäiset kuukautiset.
Tai ilmeisesti sitäkin nuoremmat(riippuu kuukautisista). Nämä aikuiset ovat islamin mukaan valmiita avioliittoon ja synnyttämään lapsia.
Tämäkö on tasa-arvoa ja islamin hyvää sanomaa naisille?
Tai ilmeisesti sitäkin nuoremmat(riippuu kuukautisista). Nämä aikuiset ovat islamin mukaan valmiita avioliittoon ja synnyttämään lapsia.
Tämäkö on tasa-arvoa ja islamin hyvää sanomaa naisille?
Vastaukset 14
Vanhimmat
oliks toi 101 keta??? ei jaksa selittää enää...
...ettet selitä enää koskaan yhtään mitään vaan kimpoat kuuhun tai jonnekin mahdollisimman kauas...
...myöskin miehiä kun saavuttavat murrosiän. Syy on koska silloin nuori aikuinen on saavuttanut sukukypsyyden. Teillä sanat ovat teini-ikäinen...eikös he harrasta keskenään seksiä? Ainakin minun tietääkseni näin on asiat. Mutta islamissa tätä ei onneksi tehdä ja ei sallita. Ja naimisiinmenoajan voi itse valita milloin on halukas menemään naimisiin. Se on jokaisen oma asia.
uus tällä palstalla? toi on selitetty h.vetin monta kertaa, ne EI halua tajuta
...niin vastaan kunnolla, muulloin en vastaa. (entinen nimimerkkinini oli joojoo (ei rekisteröityneenä))
http://www.answering-islam.org/suomi/html/lapsimorsiamet.html
http://observer.guardian.co.uk/uk_news/story/0,6903,1153446,00.html
http://www.teenwire.com/index.asp?taStrona=http://www.teenwire.com/views/articles/wv_20030826p068_marry.asp
http://www.time.com/time/europe/html/040223/story.html
http://www.time.com/time/europe/html/030505/story.html
Köyhissä islamilaisissa maissa tuo todellisuus ja ihanne eivät aivan kohtaa eikä aina rikkaissakaan.
Ja suurin osa islamilaisista maista on köyhiä ja epätasa-arvoisia....
Tosin on lapsia vaimoina intialaisilla ja mormoneilla.
.
onko tehty tutkimuksia moniko 8-13 vuotias muslimi on avioliitossa vastoin tahtoaan?
pakkoavioliitot ovat köyhissä maissa varsin yleisiä.
ei ole, jos islamin uskoa on noudatettu. Mutta minkäänlaista tutkimusta ei ole tosiaankaan tehty tietääkseni, mutta voin sanoa omasta kokemuksestani että en ole vielä tavannutkaan sellaista avioliittoa, jossa pariskunta on mennyt väkisin naimisiin...perhe on tärkeä islamissa ja sen täytyy toimia.
pakkoavioliitot on kiellettyjä islamissa. Siinä pitää ottaa tytön hyväksyntä, sekä pojankin ennen kuin he voivat mennä kihloihin.
>>>>Ja suurin osa islamilaisista maista on köyhiä ja epätasa-arvoisia
Ja muka teini-ikäiset muslimitko eivät harrasta seksiä. En sano tätä siksi, että kannattaisin nuorten seksihurjastelua.
Mutta etkö muka tiedä, että myös Suomessa saudien rahoittamissa islam-keskuksissa rohkaistaan nuoria muslimimiehiä ja poikia makaamaan kristittyjen tyttöjen kanssa ja pistämään ne paksuksi. Tällä luodaan side tyttöihin ja pyritään pakottamaan ne siten avioliittoon. Ja kun ne ovat aviossa, heidät pakotetaan kääntymään islamiin. Ja kappas vain...taas tuli lisää muslimeita. Ei ihme, että se on nopeimmin leviävä uskonto maailmassa.
Tätä jippoa harrastavat erityisesti shiiat, mutta sehän on vanha juttu kautta maailman ja historian.
>>>>>Ja kappas vain...taas tuli lisää muslimeita. Ei ihme, että se on nopeimmin leviävä uskonto maailmassa.>Ja muka teini-ikäiset muslimitko eivät harrasta seksiä.
Eräs stripparibaarin baarimikko tunnisti WTC-tornia päin ajaneen koneen kaapparin mohammed attan ja jonkun toisen heistä. Sanoi miesten käyneen naisissa ja kaljalla paria iltaa ennekuin kokivat "marttyyri"-kuoleman.
Miehillä oli niin kova hinku paratiisiin 70 naisen kanssa huoraamaan ja ottamaan alkoholista tuntumaa, että näistä jutuista piti saada varmuus onko paratiisi kuoleman ja massamurhan arvoinen. En tiedä oliko paikassa myös homopoikia, kas kun niitäkin paratiisissa on tarjolla miehille.
Eivät tiedä ihmisen biologiastakaan mitään, saati psyykestä.
>Nämä aikuiset ovat islamin mukaan valmiita avioliittoon ja synnyttämään lapsia.
Kuka näin väittää?
>Tämäkö on tasa-arvoa ja islamin hyvää sanomaa naisille?
Veteletkö useinkin todistteet hatusta?