Hei!
Tekisitkö päivän hyvän teon, joka vie aikaasi alle minuutin ja takuulla tekee sinut iloiseksi?
Olen mukana lokakuun 2014 Hyviatekoja.fi -kampanjassa, jossa haen rahoitusta unelmalleni. Kampanjassa saa tarvitsemansa rahoituksen se hanke, joka saa 31.10.2014 mennessä eniten ääniä sosiaalisessa mediassa. Äänestämällä hankettani voit siis auttaa minua toteuttamaan monen vuoden aikaisen unelmani!
Hanke, johon haen rahoitusta ko. kampanjassa, on osallistuminen elinsiirtourheilun MM-kisoihin vuonna 2015. Kisat ovat Argentiinassa, ja kustannuksia muodostuu mm. valmennuksen, varusteiden ja matkakulujen muodossa. Lajejani ovat lyhyet juoksumatkat: 100m, 200m, 400m ja 4x100m viesti.
Kisojen nimi paljastanee, että olen elinsiirtopotilas. Elinsiirto pelasti henkeni 4 vuotta sitten, 26-vuotiaana. Elämä muuttui kertaheitolla, ja opettelin mm. kävelemään uudelleen. Urheilu ja erityisesti juoksu olivat olleet rakkaita harrastuksia jo ennen elinsiirtoon johtanutta sairastumistani, ja vuoden verran kuntouduttuani syttyi uusi kipinä liikkumiseen - sekä samalla haave päästä kisaamaan MM-kisoissa. Näin neljä vuotta myöhemmin ei kunto ole enää esteenä, mutta rahoitus on turvattava.
Kisoihin osallistumisessa on kyse paitsi kilpaurheilusta, myös syvästä kiitollisuudesta ja kunnioituksesta saamaani uutta elämää kohtaan. Kisat ovat iloinen tapahtuma, jossa yhteisöllisyydellä ja kokemusten jakamisella on myös suuri merkitys.
Autathan minua toteuttamaan tämän haaveen, ja juoksemaan kilpaa Argentiinassa elokuussa 2015?
Löydät hankkeeni täältä:
http://hyviatekoja.fi/fi/projekti/juoksujalkaa-argentiinaan-elinsiirtourheilun-mm-kisat-2015
Äänestys on käynnissä 31.10.2014 asti. Äänestää voit klikkaamalla kuvani oikealla puolella Facebook-kuvakkeen vieressä olevaa oranssia Äänestä-nappia (tai vastaavasti Twitter-äänestys toimii myös) ja kirjautumalla sitä kautta Facebookiin. Hyviatekoja.fi ei postaa mitään puolestasi Facebookiin, eli sivusto ainoastaan rekisteröi äänesi. Toki sinulla itselläsi on mahdollisuus halutessasi jakaa hankkeeni Facebookiisi, jotta ystäväsi voivat myös äänestää :)
Kiitän tuhannesti jo etukäteen, ja toivotan ihanaa syksyä!
Pinja
Hyviatekoja.fi kampanjassa Elinsiirtourheilun MM-kisat 2015!
Happy Feet Pinja
0
74
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun614348KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1433087Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo472398Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?462323- 971961
- 241883
- 281596
- 221574
- 1491402
- 341233