Elinkautisvankeja on Suomen vankiloissa ennätysmäärä, mutta se ei tahtia haittaa. Viime perjantaina "päättymätöntä tuomiota" lusivien joukkoon liittyi Ylistarolla erittäin raa'an murhan toteuttaneet Jari Häkki ja Daniel Angermann. Vähän käy sääliksi, että tuo 1993 syntynyt Angermann viettää nuoruusvuotensa kivitalossa, mutta itsepä teki valintansa. Olisihan 10 vuotta voinut varmaan toisellakin tavalla käyttää: http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014100318717264_uu.shtml
Murha.infon puolella Siru83 suorastaan ylisti tuota Angermannia: http://murha.info/phpbb2/viewtopic.php?f=14&t=15383&p=591912p591912
Saakohan Angermann Sirusta kirjeenvaihtokaverin?
Jari Häkki ja Daniel Angermann
11
8845
Vastaukset
- Skitso-Siru
Re: Nyt tuli mitta täyteen
Kirjoittaja Siru83 » Ti Marras 19, 2013 6:17 am
Minä ymmärrän samuli, että sinä vähän
tuollaisena homotyylisenä sipsukkana koet
Angermanin ja Häkin tyyppiset vähän
miehekkäämmät miehet varmaan uhkana ja
ehkä kadehditkin. Tuskin olet tuollainen
Angermanin tyyppinen pitkä komea mies.
Minusta tuntuu, että kun Angerman päälle
kolmikymppisenä vapautuu vankilasta, niin
jollakin lailla hänen asiansa ovat paremmin kuin
sinun. Hänellä on muutakin tekemistä kuin
jauhaa netissä toisten kirjoitusvirheistä (mikä on
hyvin hyvin hinttimäistä).
Ja tuolla ketjussa jo "tiedetään", mitä Häkin
lapset ajattelevat Häkistä tulevaisuudessa. Joo.
Eipä ole nyt liiemmin motivaatiota tänne enää
kirjoitella, sisältö kun on joidenkin kirjoittajien
toimesta mennyt täysin paskaksi. Nyt saa idiootit
kirjoitella hetken keskenään.- jooo...
hullusirpa on aivan sekaisin. Taitaa olla bannia taas tuonne vai onko poliisi lopultakin pidättänyt tai vieneet pakkohoitoon.
- Danianger93
Kuulkas olen herra itse paikalla älkää antako läsnä oloani häiritä
- HOHOOOHHOO!
Jari HÄKKI. No jopas on sopiva sukunimi.
- Jani Dangermann
Sanopa muuta. Nyt on Häkki häkissä, siellä missä kuuluukin olla.
- Anonyymi
Onkohan tuo Häkki kovinkin ylpeä tekemisistään, pidetään nyt naama ihmisten mielessä ettei vahinkoja sattuis enempää. Toki varmaan joku naispuolinen tuon vielä hoiviinsa ottaa kunhan tuomio kärsitty ellei satu kuolemaan siellä. Tuolta viimeseltä sivulta löytyy ko. paskan kuva.
https://murha.info/rikosfoorumi/viewtopic.php?f=2&t=15614&start=1125- Anonyymi
Niin Jari Häkki on nykyisin jari Santamäki
Ajelee äitisä autolla pitkin ylitorniota .
- Anonyymi
Häkki oli mustasukkainen äitistään, lapsistaan ja varmaan naapureistaankin, ja manipuloi nuorukaisen surmaamaan lapsuuden ystävänsä.Eli tossa oli vedätettävä Angermann, nuori jätkä ja parikymmentä vuotta vanhempi Häkki, jonka friikki mustasukkaisuus kaikesta ton järjettömän teon takana.
- Anonyymi
Mustalla pösöllä ajelee ja mamma mielessä
- Anonyymi
Angermanin kansalaisuushakemus joo peruttiin.
Mut hei, kuulkaas tätä: Liittyy Porvoo Kevöätkummun tappoon:
Varbergan tapauksesta olisi paljokin kerrottavaa:
Kun vielä huhtikuussa 2025 päivittelin otsikkoja NILS-nimellä, niin tavatessani kyöpelin tämä oli äkämystynyt ja tapansa mukaan sylki suustaan pärskyen ojensi minua että "mitäs vittua nää tälläiset otsikot ovat, että ...murhana tutkitaan ...tappona tutkitaan, luetkos mulkku yhtään miten iltapäivälehdet kirjoittavat". Vastasin, että luen ja enemmän kuin sinä koskaan ja myös tiedän niistä enemmän kuin sinä vaikka olet kaikkitietävä', kaukaa viisas ja etevä.
Vaan nyt Porvoon Kevätkummun jutun "...tutkitaan tappona", otsikko saa sitten olla. Kumma juttu?
Seurasin Sahalahden murhaa ja muuttelin otsikkoa tuon tostakin, vaan ei auttanut... Kun kyöpeli teki uuden otsikon Sahalahden murhaan, niin "heti lähti vetämään".
Hämmästyttävää osaamista. Eikö? Olenkin lisännyt kyöpelin nimen kirjaani "Suuria suomalaisia ajattelijoita".
No, tein omat johtopäätökseni tarpeellisuudestani ja parin viestinvaihdon jälkeen minut ulostettiin moderaattorin hommasta 30.4.2025. Samalla loppui muukin kirjoittelu.
Terveisin NILS, alias Doctor Lecter.
PS. Enemmän kommentoinnin tai kommentoimattomuuden jätän ylläpidolle. Oletankin että piakkoin koodikielellä keskustelu käy kuumana kahden eri maan välillä EU:n alueella.
PPS. En ole Jimmy Hoffan vieressa parinkymmenen jaardin syvyydessä...
Onkohan jotain riitaa ollut minfon porukoilla. Tai se kyöpeli joka on EuroJR ja sit se picaro on suuttunu jostain.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Dannysta tulee isä 83-vuotiaana
Huh huh sentään sellaista naista, joka laitattaa itsensä paksuksi ikälopulle papalle ! Ajatellaanko lapsen oikeuksia oll1254993Seida Sohrabi: Suomi ei ole rasistinen maa
Seidalta taas täyttä asiaa. Miksi punavihreät naiset eivät pysty samaan - no se ideologia estää. "Meillä on valitettava1733752Ketkä haukkuu suomalaisten ÄO:tä?
Siinä on kaksi vaihtoehtoa, joko siis rutiköyhä vajaaälyinen vasuri tai venäläinen. Kyllähän täällä käy suomenvenäläisi463188Pääsiäisen kunniaksi tekoälyn analyysi Riikka Purran kirjoituksesta
🧠 Mitä kirjoitus kertoo Riikka Purrasta? 1. Asenteellinen ja epäasiallinen sävy: Kirjoitus pursuaa halveksivaa, jopa a223168Henkirikos kiuruvedellä
Poliisi tutkii maaliskuussa tapahtunutta 50 luvulla syntyneen kuolemaa henkirikoksena. Missä päin tälläinen sattunut391727Gallup: Mitä teillä syödään pääsiäisenä, onko juhlaruokaa vai meneekö arkiruoilla?
Monessa perheessä pääsiäisenä pöytään pistetään vähän parempaa herkkua. Pääruokaan panostetaan ja lisäksi leivotaan vaik401279Loimaan k-citymarketilla puukotus
Jonka on puukotettu Loimaan citymarketilla tänään iltapäivällä noin klo 14. Kuulin kun ambulanssi huusi kaupungilla kun381175Martinan ex-rakas ulkoilutti Espanjassa koiraa.
No on hyvä asia, että heillä on kuitenkin hyvät välit, vaikka eroneet jo viimme syksynä.3041098Kunnanjohtaja haista sinä
Kyvytön johtamaan kuntaa! Täysin kyvytön. Toivottavasti Hattula saa sinut vaivoikseen. Epäpätevä, ammattitaidoton, yhtei301071- 831036