pojat eivät kasva pellossa

tasa-arvoa1

Dr. Tara Palmatierin puhe kansainvälisen miesasialiikkeen sisälsi tärkeän viestin poikien kasvatukseen. Vaikka me usein muistamme varoittaa tyttäriämme pahoista miehistä, usein unohdamme täysin varoittaa poikiamme pahoista, narsistisista, hyväksikäyttävistä, väkivaltaisista ja mielesterveydelle haitaillisista naisista.
http://youtu.be/B4Xc9BiiXq4

Panostakaa poikienne kasvatukseen. Liian monet poikalapset kasvavat kuin pellossa varsinkin jos kyse on yksinhuoltajaäitien pojat. Nämä naiset ovat usein aivan liian huolestuneita siitä, ettei heidän pojistaa tule samanlaisia kuin niistä ikävistä miehistä heidän seksuaalihistoriassaan, kuin siitä että näillä pojilla on kaikki hyvin, ja että he oppivat arvostamaan itseään.

Älä opeta poikaasi kumartamaan koko naiskuntaa. Arvostus täytyy olla jotain mikä pitää ansaita, olipa värkki mikä tahansa. Liian moni äiti yrittää kasvattaa pojistaan naisia arvostavaa tomppelia, jota ei arvosta naiset eikä miehet. Älä koskaan peilaa surkeaa seksuaalihistoriaasi poikaasi. Jos valitsit naida jännittäviä kusipäitä, se kertoo eniten sinusta ei miehistä yleisellä tasolla.

0

165

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Ensi kesänä

        Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta
        Ikävä
        64
        3305
      2. Tukalaa kuumuutta

        Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh
        Ikävä
        43
        3127
      3. Sinä, ihastukseni

        Mitä haluaisit tehdä kanssani ensimmäisenä?
        Ihastuminen
        43
        2498
      4. Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.

        Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa
        Kotimaiset julkkisjuorut
        108
        2376
      5. Tiedät ettei tule toimimaan.

        Mielenterveys ei kummallakaan kestä.
        Ikävä
        31
        1923
      6. Okei, myönnetään,

        Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘
        Ikävä
        27
        1820
      7. Onko kaivatullasi

        himmeä kuuppa?
        Ikävä
        48
        1626
      8. Mihin hävisi

        Mihin hävisi asiallinen keskustelu tositapahtumista, vai pitikö jonkin Hannulle kateellisen näyttää typeryytensä
        Iisalmi
        85
        1435
      9. On jo heinäkuun viimeinen päivä.

        En taida nähdä sinua koskaan.
        Rakkaus ja rakastaminen
        39
        1300
      10. Lähtikö korvat

        puhtaaksi vaikusta?
        Tuusniemi
        82
        1159
      Aihe