Katsotaanpa millainen herrasmies hän on: "Luulin syrjähyppyjen loppuneen vuoteen 1995, kun Timo vannoi käsi Raamatulla lasten kuullen, ettei koskaan enää... Sen jälkeen ei tullut mieleenikään enää epäillä mitään, Tuire tilitti Anna-lehdelle."
"Julkisuudessa toisten naisten lukumääräksi Tuire määritteli kymmeniä, jopa kolmekymmentä, minkä Timo on kiistänyt."
"
Syyskuussa 2000 Me Naiset -lehdessä julkisuuteen tuli myös parin poika Tero T.A. Mikkonen, joka asettautui vahvasti äitinsä puolelle eikä ymmärtänyt isänsä ratkaisua.
– Tunsin, että kyseessä oli rintamakarkuruus, Tero kertoi."
http://www.mtv.fi/viihde/muut/artikkeli/muistatko-viela--nain-timo-t-a--ja-nina-mikkonen-kohahduttivat-salasuhteellaan/2997860
"Julkisuudessa toisten naisten lukumääräksi Tuire määritteli kymmeniä, jopa kolmekymmentä, minkä Timo on kiistänyt."
"
Syyskuussa 2000 Me Naiset -lehdessä julkisuuteen tuli myös parin poika Tero T.A. Mikkonen, joka asettautui vahvasti äitinsä puolelle eikä ymmärtänyt isänsä ratkaisua.
– Tunsin, että kyseessä oli rintamakarkuruus, Tero kertoi."
http://www.mtv.fi/viihde/muut/artikkeli/muistatko-viela--nain-timo-t-a--ja-nina-mikkonen-kohahduttivat-salasuhteellaan/2997860
Vastaukset 34
Vanhimmat
Anna jo ikivanhan jutun olla.
pintaraapaisun tästä perheestä. Aikoinaan allekirjoitettu A-4 läpyskä kieltää vieläkin puhumasta tästä narsisti majurista. Sen verran tulee että 40% majurin jutuista on tullut julkisuuteen ja loput 60% on tuhtia tavaraa. Mutta ehkä pohjoisen pallonpuoliskon vit-tumaisin ihminen kyllä on.
Joo, Tuire liioittelee, eihän upseerilla ja herrasmiehellä ollut kuin 29 vierasta hoitoa, se on aivan eri asia kuin 30!
Tunnettu vaippamajuri nauttii nyt ansaittuja eläkepäiviä Pilvilinnassa.
Ei huolta huomisesta. Jojot aivoissa sekaisin. Mukava istuskella pyörötulissa lämpimät köntsät housuissa. Ei tule eikä saavu omatoimisesta sekoittamaan puolustusvoimien sotaharjoituksia.
Vaimoke pesemässä takapuoltasi sekä vaihtamassa vaippoja. Vaimosi ruinaamassa julkisuudesta Sinun Vaippamajurin avulla almuja. Myymälällä sairauttasi lehdille TÖRKREÄÄ !
T.T.A Mikkonen on aloittanut viimeisen sotansa vaipat housuissa. ONNEA!
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288337067391.html
Valtiotieteen maisteri Timo T.A. Mikkonen pelmahti suursotaharjoituksiin Iltalehden mukaan pyytämättä ja yllätyksenä. Mies oli kaiken päälle sonnustautunut maastopukuun. Yllätysvieras oli lehden mukaan ärähtänyt tiedotuskeskuksessa tiedottaja-kersantille, ettei häntä sinutella, vaan kutsutaan majuriksi. Samalla hän oli taputellut kauluslaattojaan.
Majuri Sami Aarnio vahvistaa lehdelle, ettei Mikkosta oltu tilaisuuteen kutsuttu, vaan mies oli kutsunut sinne itse itsensä. Puolustusvoimien mukaan ei myöskään ole kovin tavanomaista, että ulkopuolinen pyyhältää sotaharjoituksiin maastopuvussa ja arvomerkeissä.
Harjoituksiin herra majuri Mikkonen ei kuitenkaan osallistunut.
Ei voi muuta sanoo, kun natsitervehdys tehdä.
http://www.google.fi/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&docid=eyhSyawLlaURTM&tbnid=ukjLPmJTKVU7cM:&ved=0CAcQjRw&url=http://naamapalmu.com/file/10898&ei=LEIxVOylMabfywP7l4GADg&bvm=bv.76802529,d.bGQ&psig=AFQjCNGex5R_iyO4IqEFt6uJfxo1YNe0PQ&ust=1412600742382889
http://www.stara.fi/2008/12/19/timo-ta-mikkonen-nolasi-itsensa-sotaharjoituksissa/
Uutinen on ajalta, jolloin herra reservin majuri ei vielä pitänyt vaippoja!
Murskaavin uutinen Timolle oli, kun Päämajasta tuli ilmoitus, että maailmanpalon jälleen mahdollisesti taas syttyessä hän ei palvelisi enää kaukopartiojoukoissa, kuten Jatkosodassa. Syy on, että likavaippa paljastaa sijainnin viholliselle.
"Meinas tulla köntsät housuun, kun näin mitä lapussa seisoi. Juoksin samantien puhelimeen ja pyysin keskusneidin yhdistämään Haglundille", kertoo Mikkonen viime perjantain tapahtumista.
Matias Mikkonen on keskeyttänyt konserttikiertueensa ja rientänyt isänsä tueksi.
Kyllä Timbeä sodankin aikana tarvitaan, hän toimii tiedotusjoukoissa. Radiossa hän pitää isänmaallisia puheita, kannustaa kansaa kestämään.
Örähtely ja kuolaaminen auttaa kansaa kestämään pahimman yli.
Aloitus on täyttä valhetta. Mikkonen on uskovainen mies joka ei ole vaimoaan pettänyt. Todellinen herrasmies jota punavihreä roskaväki vihaa.
Jumala rankaisi valehtelija Mikkosta.
Huorin silti teki.
Puolustusvoimien määrärahoja lisättävä, jotta majurin pyörätuoliin saadaan maastovärit.
Ei pääse TaaTaa enään ratsastamaan hotellihuoneessa ratsastus-saappaat jalassa, koppalakki päässä, ratsupiiska kädessä niin kuin ennen.
Ehkä sekin hauskuus menee perintönä näille muille turhuus Mikkosille.
Isukista on hyvä ottaa oppia.
Eikö se Tuire ole vieläkään päässyt yli asiasta?!
Okay, Timo ei ehkä ollut maailman uskollisin mies ( kuka muute on? ), mutta on MAUTONTA kirjoittaa tänne herjaavi tekstejä vanhasta ja sairaasta ihmisestä!!!!
Kukaan meistä ei tiedä, milloin itselle tapahtuu jotain, jonka seurauksena istuu paskat housussa pyörätuolissa!!! Ai niin Slaikka voisi todeta, että jollain on köntsät housussa. Ai, ai, miten naurattaa.....
Eikö se Tuire ole vieläkään päässyt yli asiasta?!
Okay, Timo ei ehkä ollut maailman uskollisin mies ( kuka muute on? ), mutta on MAUTONTA kirjoittaa tänne herjaavi tekstejä vanhasta ja sairaasta ihmisestä!!!!
Kukaan meistä ei tiedä, milloin itselle tapahtuu jotain, jonka seurauksena istuu paskat housussa pyörätuolissa!!! Ai niin Slaikka voisi todeta, että jollain on köntsät housussa. Ai, ai, miten naurattaa.....
Ihan sama missä kunnossa Timppa nyt on, tekosensa se on kuitenkin tehnyt ja huo-rannut, pettänyt ja valehdellut aivan surutta ja ilman omaatuntoa. Uudestaan ja uudestaan. Ei sen aivoinfarkti siitä mitään pyhimystä tee, ei parempaa ihmistä eikä poista sen syntejä. Siitä rumasta avioerosta se tullaan aina muistamaan, ei mistään huippu-urasta joka oli vaan sen omassa mielikuvituksessa.
Ehkä oli, ehkä ei, MUTTA ei se ruikuttava EX-akkakaa kovin fiksua kuvaa itsestään antanut!!! Nyt on tyytyväinen, kun ei tarvitse paskavaippoja korjata.Olisiko edes jäänyt rinnalle, jos mies olisi sairastunut?
Karman Laki kostaa Timo P.A. Mikkoselle!!! :-):-):-)
No muistellaanpa "arvostettua" kirjeenvaihtajaamme Rauli Virtasta!! Hän teki Mikkoset. Nuori ( silloin ) pimpsa houkutteli Maikkarin pikkujouluissa, ja niin jätti Rauli perheensä. Viis siitä, että vaimo oli jättänyt työnsä ja hoitanut perhettä, kun Rauli maailmaa valloitti.Tämä pimpero oli Rita Strömmer, joka käytti häikäilemättä hyväksi Raulia päästäkseen toimittajan hommiin. Kovasti on Ritakin vanhentunut reittä pitkin edestessään, joten veronsa vaatii välillä ottavaltakin osapuolelta. Sittemmin pari erosi. Aina muistan episodin, kun avionrikkoja Ritan raportteja katselen. Että osaa ne muutkin!
Osaa. Mutta Mikkonen harrasti huo-raamista avioliiton alusta alkaen ja vieraita petikavereita oli koko liiton ajan, lukuisia, ei tää nykyinen akka ollut eka kaato. Jopa omassa kodissaan, aviovuoteessa parin yhteisen ystävän kanssa. Olen ollut ymmärtävnäni että tää yhteinen ystävä ja Timpan petikaveri oli Maria Gutzenina. olenko väärässä?
Myös Nina oli varattu nainen huo-ratessaan Timpan kanssa, eli avoliitossa monivuotisen kihlattunsa kanssa. Ei mikää kaunis alku eikä loppukaan kauniilta näytä.
Jos tähän listattaisiin kaikki julkkishuorintekijät, ei aika eikä tila riitäisi!!!! Voi pojat, mitä huoraavia sikoja tuolla eduskunnassakin istuu!!!! Pikkulinnut laulaneet vaikka mitä! Siinä kalpenisi tv-toimittajan ja sotareportterienkin vällyjen alla puuhailut!!!
Kuka oikeasti antoi Timo T.A. Mikkoselle piirakkaa? Miksi ja mitä kuvitteli itse siitä hyötyvänsä? Vähän olisi voinut järkeä käyttää kun mies tunnetusti oli aviossa ja puhui hurskaasti konservatiivisista perhearvoista. Ei voi kun ihmetellä niitä naisia jotka tambuurimajurin petiin suostuivat.
Ei oo sen parempia nekään, Timppa vaan oli ja on edelleenkin niin halvatan tekopyhä ja kaksnaamanen. Kuten akkansakin. Käsi raamatulla vannotaan sitä ja tätä, ollaan huippu-uskovaisia, kirkossa juostaan joka sunnuntai pyntättyinä ja avioliitto on niin pyhä, niin pyhä. Tollasta on aina hullun kiilto silmissään paasannu, kulissien takana sitten naiskellut jokaista naista jonka vaan kiinni saanut. Eikä oo muuten sylkenyt lasiin sekään ukko, vaikka muuta väittää. Sama pätee siihen akkaansa.
Toinen lahopää on se lautakasa-vanhanen. Petti vaimoaan mennen tullen ja esitti muka viatonta ja tietämätöntä poloista. Naurettava ukko. Mitään muuta sen pääministeriajalta ei jäänyt kun sen nolot ja jatkuvat naisseikkailut. Mertalakin nolas itsensä täysin suostuessaan siihen naurettavaan feikkikihlaukseen. Nyt taitaa olla työtön yksityisyrittäjä.
Raittiuslautakunnan mies, entinen pääministeri, yllätetään housut kintuissa!!! Todella noloa - suorastaan häpeällistä! Muitakin löytyy...firman piikkiin on ilolintuja tilattu milloin missäkin...Ehkä Seiska auttaa...
Senkus panevat, naivat ja nussivat niin paljon kuin oma sielu sietää, mutta vastatkoot kans teoistaan. Nythän noi luikkii piiloon kuin per-seeseen ammutut selkärangattomat limanuljaskat, valehtelee etten mitään oo tehnyt ikinä, oon ihan viaton pulmunen. Jäk.
Timo T.A on ilmiselvä Asperger-henkilö, jonka erityiskiinnostuksen kohde on Amerikka. Puhetyyli, julkisuudessa nähty tapa kohdella muita ihmisiä, perheenjäseniään..yms..yms..Rutiineja, pakonomaisuutta, "rakastaminen" ja "välittäminen" ehdollista ja ulkoiseen painottuvaa, niin kuin AS-henkilöillä usein. Sosiaalisen kanssakäymisen ongelmia, ei sovi joukkoon, muuta kuin päällepäsmäriksi omasta mielestään. Latelee sääntöjä, esiintyy asiantuntija-auktoriteettina. Selkeämpää "assia" ei olekaan. Mä kierrän aspergerit kaukaa, kokemuksista viisastuneena. Hyvää vointia silti Timolle, jaksamista vaimolleen ja perheen lasten elämään välittömiä, rentoja, hauskoja, ei-ehdottomia, rakastavia aikuisia tueksi.
Kyllä Nina näyttävän näköinen Milffi on.
No vitut on. Kamala lihava kiiluvasilmäinen fanaatikko. Sopivaa seuraa äärimieliselle ukolleen. Nauttikaa nyt eläkepäivistä siellä vuokrarivarissa. Hah hah haa!
Buuuuuaaah... Et taida olla penaalin terävin kynä
Timo PA Mikkonen paskoo housuihinsa kun pidätyskyky on mennyt.