Viestien poisto

Nimetön

Tältä palstalta poistetaan kaikki viestit, joissa vähänkin arvostellaan valvojan toimintaa, vaikka olisi ihan asiallisesti kirjoitettu. Poistamisen sijaan olisi asiallista vastata arvosteluun ja kertoa oma kantansa, niin ei tulisi sensuurimeininkiä.

4

415

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • En halua, että näillä kolmella kissapalstalla esiintyy - tai esiintyisi - ns. henkilötasolle menevää keskustelua, riitelyksikin voisi sellaista nimittää joissakin tapauksissa. Onhan palstojen yhteinen nimittäjä ja pääaihe tuo ihastuttava (joskus kieltämättä vihastuttavakin!) eläin: kissa! Pyydämme anteeksi, jos pahoitimme mielesi! T. MM & kissat. P.S. Samoin kissanvihaajat pysykööt poissa provoviesteineen - ymmärtänet........

      • Nimetön

        Ymmärrän provoviestien poiston ja turhan riitelyn poiston.


      • Nimetön kirjoitti:

        Ymmärrän provoviestien poiston ja turhan riitelyn poiston.

        Me valvojat saamme harvoin osaksemme ymmärrystä - päinvastoin! Kiitos Sinulle viestistäsi, t. MM & kissat.


    • ...

      Itse toivoisin palstalle oikeastaan huomattavasti tiukempaa valvontaa kuin nyt. Viestejä saisi poistella paljon herkemminkin - tähän on muilla, hyvin tiukkaan valvotuilla palstoilla totuttu ja sitä osataan myös arvostaa! Lisää huomattavasti palstan viihtyvyyttä, vaikka aluksi aiheuttaa tietenkin vähän närää.

      Samoten mielestäni saisi poistaa sellaiset aiheen avaukset, joiden aihetta jo jossakin toisessa ketjussa samaan aikaan käsitellään. On hiton ärsyttävää, kun esim. "pissaongelmia!"-ketjuja on yhtäaikaa ties miten monta aloitettuna. Ei nappaa vastata yhteenkään. :/

      Onko valvojilla mitään mahdollisuutta lukita ketjua, ilman että viestit poistettaisiin? Jos lukitseminen olisi mahdollista, valvojat voisivat vain sulkea ketjun viivaten samalla toiseen ketjuun, jossa samaa aihetta jo käsitellään.

      Noh, suuri kiitos kuitenkin M&M:lle hyvästä työstä! Liian harvoin tulee kiiteltyä. :)

      p.s. Tuo muokkaus mahdollisuus olisi hyvä. Joskus sitä huomaa vasta viiden tunnin kuluttua, että olinpa sanoissani varomaton. Silloin on vain kiva, jos omaa tekstiä pääsee vähän editoimaan ja siistimään. Ajatusta kannatetaan! :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7453
    2. 83
      5072
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      79
      4879
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      132
      4278
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      10
      3068
    6. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2699
    7. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      40
      2616
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      53
      2257
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2231
    10. Suudeltiin unessa viime yönä

      Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit
      Ikävä
      21
      1850
    Aihe