sivu tai pitäisikö sanoa välilehtiä jää näytölle kun on ollut netissä?
Kysymys on Vista koneesta.
http://widgets.xrosview.com/widgets/1.4.2/shared/popups/iframePopUpLoader.htm?prdctLabel=&prdct=icswmpvn&infopage=http://www.xrosview.com&referrer=inky.fi&width=1024&height=768&random=icswmpvNS12502&logic=mrmdplystndr&url=http://cdn.adsrvmedia.net/adsrvmedia/scripts/direct/direct.html?a=35151133&serverdomain=ads.adsrvmedia.net&context=c43571015&size=1024x768&ci=1&SOURCEURL=icswmpvn_FI_siteunder
Miksi tällainen
24
139
Vastaukset
Nollaa selain.
- vista viheliäinen
En tiedä muuta nollausta, kuin oikeasta yläkulmasta klikkaan selaimen pois?
Mistä selaimesta on siis kyse?
- vista viheeliäinen
Midori
Kannattaisi vaihtaa tunnetumpaan kuten Chromeen. Löytyy tukea enemmän ja mm liitännäisiä.
- gecko
Midori / Chrome molemmat onnettoman webkitin päälle rakennettuja firefox sen olla pitää
- Safari
Safari on myös hyvä selain.
Sen tuki Windowsille on vaan lopetettu. Se on siis käyttökelpoinen selain ainoastaan Mac koneille ja Iphone/Ipad laitteille.
- kevyttä kamaa
Midori on paljon kevyempi kuin nuo "tunnetut selaimet".
Aloittajalla kotisivu tainnut vaihtua.
Asetuksista voi vaihtaa toiseksi. - vista viheliäinen
Selain on Firefox ja uusin päivitys. Olen tykännyt Firefoksista, enkä helpolla luovu siitä.
Win 7 koneessa ei esiinny mitään vastaavaa.- pöpö
http://www.xrosview.com/info.html?v=2&logic=mrmdplystndr&referrer=inky.fi&hrdId=&random=121&prdct=allPrdcts
Tuollaiselle sivulle siitä päätyi, hyi hyi hyi.
Sinuna lataisin ja ajaisin
https://www.malwarebytes.org/
toimii hyvin ja poistaa haitakkeet koneelta ( vaikka v...... mitä sanoisi)
Pitäisi ladata tuosta vanhempi 1.75 versio joka tarkistaa paremmin koneen Windows Vista ja uudemmissa Windowseissa.
- höh?
Tietenkin uusin versio, se toimii aivan yhtä hyvin. Eikö vapunen osaa käyttää tai muuttaa asetuksia?
höh? kirjoitti:
Tietenkin uusin versio, se toimii aivan yhtä hyvin. Eikö vapunen osaa käyttää tai muuttaa asetuksia?
Ei toimi. Tästä on ollut juttua jopa heidän sivuillansa..
vapunen kirjoitti:
Ei toimi. Tästä on ollut juttua jopa heidän sivuillansa..
Malwarebytesin uusimmassa versiossa täysin tarkistus kulkee nimellä Mukautettu tarkistus. Se saattaa jumahtaa tiettyyn tiedostoon eikä se pääse yli siitä.
- Jepsjeeps
Kannattaa unohtaa malwarebytes koska vain joku vanha versio toimii ja aina toitotetaan että täytyy olla ohjelmat päivitettyinä että ne on turvallista.
Sitte ku on pikku pöpöt pois niin asentaa spywareblasterin. Sitten ei enään noi pikku harmit osaa asentua.- pöpö
Kyllä se uusi Malwarebytes toimii vaikka wapunen sanoisi mitä.
Kahteen koneeseen ladattuani viikonloppuna tiedän.
Joku ns. ammattilainen ei tunnu ymmärtävän että ohjelmabugit korjataan.
Ei toimi. Te ette näytä tietävän tätä..
- höpöjäpöpöjä
Eilen toimi, toissapäivänä toimi, lauantaina toimi.
Lauantaina poisti muutamankymmentä pöpöä seiskasta, jotka tulivat kun yritin hakea ajureita Gigaset ....54 wifi-pulikkaan.
Sitten kun joku "ammattilainen" kiljuu että niitä haetaan valmistajan sivuilta niin täytyy kai sitten vaihtaa takaisin XP ja Vista. - höpöjäpöpöjä
höpöjäpöpöjä kirjoitti:
Eilen toimi, toissapäivänä toimi, lauantaina toimi.
Lauantaina poisti muutamankymmentä pöpöä seiskasta, jotka tulivat kun yritin hakea ajureita Gigaset ....54 wifi-pulikkaan.
Sitten kun joku "ammattilainen" kiljuu että niitä haetaan valmistajan sivuilta niin täytyy kai sitten vaihtaa takaisin XP ja Vista.Unohtui sanoa että ihan sama minulle vaikka se ei kellään toisella toimisi, kunhan toimii minulla.
höpöjäpöpöjä kirjoitti:
Eilen toimi, toissapäivänä toimi, lauantaina toimi.
Lauantaina poisti muutamankymmentä pöpöä seiskasta, jotka tulivat kun yritin hakea ajureita Gigaset ....54 wifi-pulikkaan.
Sitten kun joku "ammattilainen" kiljuu että niitä haetaan valmistajan sivuilta niin täytyy kai sitten vaihtaa takaisin XP ja Vista.Et käyttänyt mukautettua tarkistusta ja tarkistanut sillä koko koneen Windows 7 käyttiksessä.
- höpöjäpöpöjä
vapunen kirjoitti:
Et käyttänyt mukautettua tarkistusta ja tarkistanut sillä koko koneen Windows 7 käyttiksessä.
Juupas ja Custom scan meni läpi kaikilla rukseilla.
Vaikka en tiedä oliko siitä mitään hyötyä (verrattuna Threat scan:iin) koska sen mitä se löysi se löysi heti alussa.
Ei siinä koneessa nyt ole muuta torjuntaa koska eilen kyllästyin Panda pron:n kokeiluversion "parkumiseen" ja paiskasin sen "mäjelle".
Kyllä siitä hyötyä on koska se scannaa koko koneen.
- höpöjäpöpöjä
Menepäs nyt vapunen ajamaan se mukautettu tarkistus (Custom scan) ja kerro mihin se sinulla tössää koska minulla meni läpi.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862