Heippa!
Onko jollain vinkkejä Matka-Monten Niilin risteilylle/Ms Egypt***** (ruokaan pätee varmaan samat säännöt kuin muuallakin?)? Onko joku käynyt, oliko kivaa? Voi olla et on turistirysä kuten jotkut täällä kertoivat mut eipä tuo minua haittaa...
Eli siis onko käytännön vinkkejä?
Niilin risteily/MatkaMonte
4
798
Vastaukset 4
- Greeny
Mä ainakin viihdyin viime marraskuussa siinä määrin, että lähden viikon päästä uudelleen.
Eihän se mikään biletysreissu ole, mutta jos kiinnostaa muinaisnähtävyydet ja aurinko niin varmasti viihdyt. Sapuskat maukkaita (3xpäivässä), henkilökunta ystävällistä ja hyvät oppaat.
Takuuaurinko ja upeet maisemat. Euron kolikoita ja pienempiäkin paljon mukaan.
Nää on tietenkin makuasioita, itse olen jo 50.- sinuhe
Kiitos vastauksesta, minäkin olen lähdössä 8.11. - ollaanko kenties samalla laivalla :)? Mites tuo vatsatauti, josta kaikki täällä puhuvat - söitkö jotain maitohappolääkkeitä jo etukäteen vai onko sellainen turhaa vouhotusta?
- Greeny
sinuhe kirjoitti:
Kiitos vastauksesta, minäkin olen lähdössä 8.11. - ollaanko kenties samalla laivalla :)? Mites tuo vatsatauti, josta kaikki täällä puhuvat - söitkö jotain maitohappolääkkeitä jo etukäteen vai onko sellainen turhaa vouhotusta?
Sama reissu 8.11.
Yksi iltapäivä/ilta meni ripuloidessa ja kovassa kuumeessa, mutta nukkumalla 14h ja Immodiumilla se hoitui pois. Kaveri ei potenut mitään, vaikka samoja ruokia syötiin joten aika yksilökohtaista se on.
Ei syöty maitohappobakteereja, mutta tänä vuonna syödään´- apteekki suositteli kuurin aloittamsen pari päivää ennen matkaa eli torstaina rupeen jo popsimaan, saa nähdä onko sillä vaikutusta. - sinuhe
Greeny kirjoitti:
Sama reissu 8.11.
Yksi iltapäivä/ilta meni ripuloidessa ja kovassa kuumeessa, mutta nukkumalla 14h ja Immodiumilla se hoitui pois. Kaveri ei potenut mitään, vaikka samoja ruokia syötiin joten aika yksilökohtaista se on.
Ei syöty maitohappobakteereja, mutta tänä vuonna syödään´- apteekki suositteli kuurin aloittamsen pari päivää ennen matkaa eli torstaina rupeen jo popsimaan, saa nähdä onko sillä vaikutusta.Jaaha, vähän pelkäsinkin tuota vatsatautia - täytyy varmaan itsekin sitten popsia lääkkeitä jo etukäteen...
Siis näkymisiin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531077Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562