minkälainen tuoi tulossa

jos henkiö on saanut syyteen kahdesta törkeästä pahoinpitelystä ja hänellä on jo ennestään samankaltaisia rikosrekisterissä?
vastatkaa pliis
3346
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

tuomio

Äänestä
  • Jos syytteet vaan menevät läpi, niin kyllä siitä
    nyt linnaan tuli lähtö. Törkeän pahoinpitelyn
    minimi on vuosi vankeutta. Kun rikoksentekijä ei
    ole mikään pulmunen, niin veikkaan ettei ehdolli-
    sella tuomiolla selvitä.

    Äänestä

No jos on mukiloibnut naisen; vaimon tai äidin - ei tule tuomiota, mutta jos on hakannut poliisin tai muun "korkeasti" koulutetun, tulee tuomio, ainakin turpaansa saa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ystävä kirjoitti:

jos henkiö on saanut syyteen kahdesta törkeästä pahoinpitelystä ja hänellä on jo ennestään samankaltaisia rikosrekisterissä?
vastatkaa pliis

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu