Maanantaina punainen pakettiauto(taas)seuraili lapsia koulumatkalla ja pyysi kyytiin. Tällä kertaa autossa oli 2 aikuista miestä. Mistä näitä sairaita paskiaisia oikein sikiää?! Luonnollisesti poliisi on tässäkin tapauksessa voimaton,mutta ilmoitelkaa vihjeitä ja tuntomerkkejä jos jotain tiedätte,lapset ansaitsee turvallisen lapsuuden tuollaisten paskojen ulottumattomissa!
ja taas pedofiileja inksassa
däd
10527
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
ikäänkuin aikuisella ei olisi arvoa ollenkaan?
vähän sama kuten näillä 15-20v prinsessoilla. ovat niin olevinaan, maailman kermaa.
Ja taas on joku eronnu päättäny kostaa lasten isälle?
Kuski oli ollut ainakin joku kaljupää.
Däd on varmaan ilmoittanut asiasta poliisille, muuten tämän voisi luulla olevan muuta.
Yrjö: Nyt en ihan tajunnut mitä kirjoituksellasi tarkoitit mutta en ole ilmoittanut poliisille, asiasta vain viestittiin kotiin lapsen wilman kautta. Luulisin että seurattujen lasten (tällä hetkellä ainakin 3 tapausta tiedossa tällä viikolla) vanhemmat ja/tai koulun edustaja on ollut yhteydessä poliisiin. Alkuperäisessä tekstissäni vain halusin tuoda asiaa julki muillekin jotta tilanteeseen osattaisiin puuttua. Tietääkseni ainakin facebook:in kautta asiasta on ilmoiteltu myös. Pitää kuitenkin kiittää koulua ripeästi informoinnista ja vanhempia aktiivisuudesta asian tiimoilta.
Onko tuo viesti tullut tehtaanmäen koululta vai yhteiskoululta? Lapseni käy yhteyskoulua ja meillä ei ole wilmaan tullut mitään tietoa tuollaisesta.
tehtaanmäeltä.
Juntit. Neuvokaa kakaroitanne ottamaan ajoneuvon rekisterinumero ylös. Yrittäkää edes.
On niinkin neuvottu ,mutta ensisijaisesti on neuvottu juoksemaan pois tilanteesta ja etsimään apua NORMAALILTA aikuiselta.
Nää tais olla oikealla asialla ja yrittäny kysyä neuvoa? Huhuja vaan kuulin..