Lähdössä nämä etuvetorimpula-skeidat erityisen heikoilla. V6-diesel C320 saa voiman tiehen upeasti eikä ohjaus vetele kuin bi-seksuaali skodamiehen käsissä mulkku perjantai-iltana. Ohituskiihtyvyydessä hieman jää, mutta viivoilla jättää Skodan joka kerta jos tulee valoissa vierelle. Jää kivasti marginaalia vaihtaa kaistaakin Skodan eteen valojen jälkeen jos tuollaisella ajelisin, vaikka Skeidaaja yrittäisi laittaa Räsällä vastaan.
http://www.zeperfs.com/duel1400-5142.htm
Hinnat alkaen C320 Cdi nettiautossa reilu 10 000 euroa. Taitaa olla seuraava hankinta ja E430 säilytän harrasteautona.
http://www.zeperfs.com/duel1400-5142.htm
Hinnat alkaen C320 Cdi nettiautossa reilu 10 000 euroa. Taitaa olla seuraava hankinta ja E430 säilytän harrasteautona.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Hyvin näyttää skoda painelevan horisonttiin ja jättää tuon nokipyssyn ohituskiihtyvyydessä kärynsä sisään.
Ihmetyttää ettei tuon litratilavuuden mersu pärjää Skodalle linkin mukaan, jää kuin tikku siihe ihteensä, mb nimittäin
Mersulla on onneksi ihmisille etuvetoja ja myös BMW julkisti 218-mallin. Valoa viimein pimeälle takaveto-ajalle! Saksa nousee!
C320 CDI vaan lastu kiinni niin 270 hevosta ja hirveä määrä vääntöä on tosiasia ja RS-viritykset jää niin pahasti jalkoihin että ihan hävettäisi olla ralliskodaaja
Ei noilla vanhoilla mersuilla aikuiset ihmiset kehtaa ajella.
Koeajossa rs fabialla kuulemma 100km maksimi matka minkä voi ja jaksaa luikertelevalla melutoosalla ajella.Rabiota voi kuunnella vain parkissa ollessa mikäli sattuu kanavat löytymään.Mersu kyyti on kuin pumpulissa ajaisi skodan räpsiin verrattuna.
Onko sulla jotain hom oja vastaan. Tai tietysti on, mutta vihaatko siis itseäsi? Jokin eheytys-leiri vois auttaa tuohon lastujen lentelyyn...
kyykyttelin jälleen skodia E430 Mersulla Stadissa, itäblokin kaalitynnyrille haisevat skeidaajat kyykytettiin jälleen maan rakoon. Tsi ei kulje mihinkään, mopomoottori mummoille soveltuva. C320 cdi kyykyttely onnistuu kevyesti myös
Kukas äidin pikku killisilmä koittaa siellä miehistellä?
joka mersu kyykyttää joka skodan - jos ei muuta niin lastulla.
Hestecillä 320 cdi koneiseen Mersuun tehot 224hv -> 286 hv väännöt 510Nm tuonne 600Nm.
Niin kuka voittaa viivoilla?
Ehkä joskus E430 jätetään kesäautoks ja MB diesel V6 koneella talviajoon.
Ei kannata ostaa mersua ne ruostuu käsiin mulla on ollu 11 kappaleen verran mersuja eikä enää koskaan tule skodat ei edes ruostu
Mees nyt jo sinne mersupalstalle, vitun provopetteri. Mitä teet Skodapalstalla valittamassa Skodan "huonoudesta"? Eikö se muutenkaan mene perille, että Skoda ja Mersu painivat ihan eri sarjassa? Taidat muutenkin olla vain pikkupoika, joka omistaa vain polkuauton, johon on liimattu merkki isin mersusta. Joten painu helvettiin ja anna meidän skodistien keskustella autoistamme.
Sullahan on ollu 11 kpl Audejakin, oisko Bmw.tä myös eli toisin sanoen sulla ollu 1 kpl Fiat 127. Oot ressukka lässyttäjä.
En ole lässyttäjä, kerroin vain tosiasioita. Sinä se tässä lässytät.
Toi oli tarkoitettu lukille jos osaat lukee vai onko Skoda vieny jo näönkin korjausten lisäks.
mesepoika on koulukiusattu nörtti joka kortin saatuaan on päässyt liikenteeseen pätemään netin ohella.
Vinkkinä voin kertoa, ettei 99,99% autoilijoita ole kiinnostuneita leikkimään kanssasi liikenteessä.
Kuule mulla ollu nyt 12 kappaleen verran mersuja nyt viimenen lähti lavetilla paaliin ja nyt meen ostsmaan skoda suberbin
Mielikuvitus autoja sulla ollu. Haaveilet vaan uudesta Mesestä.
Nyt täytyy sanoa, että kyllä mersumies puhuu totta : vääntö ei synny tyhjästä. Olkoonkin autossa hevosvoimia, mutta: se vääntö ratkaisee( lue ei vääntöä :ei tehoa) Siksi nämä skodapellet luulevat olevansa jotain. (on kyllä muitakin merkkejä) vituttaa vaan ,että ihmiset luulee ,että voima tehdään pelkillä hevosvoimilla (myös se vääntö ratkaisee)
"mersumies" jatka samaa linjaa.....sinun kirjoituksesi virkistää=) oppiipahan nämä ymmärtää muitakin .
Mersuvääntöä:
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1418016378647.html?pos=ksk-trm-uutk-ostu
Voi teitä, ihmiset joiden pää on täynnä keltaita nestettä.
"mersumies100" vitu noita sun juttuja lukiessa olen räkättänyt vatsani kipeeks. Perkele että voi olla tolloja tyyyppejä ,että vastailee noihi=) (taidan itsekkin olla)
"Kuski kaahasi 10-vuotiaan kuoliaaksi katsastamattomalla autolla - ei muista mitään
Ilta-Sanomien saamien tietojen mukaan turma-auto oli katsastamaton. Mercedes Benz oli hylätty määräaikaiskatsastuksessa lokakuun lopussa"
Vieläkö kyykytyttää? Onko mersun maine kohdallaan?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1418094509639.html?pos=ok-trm-uutk
Tänään lähdettiin liikennevaloista. Oikealla kaistalla Mersu ja me muut vasemmalla kaistalla. Kukaan meistä ei edes yrittänyt revittää, mutta kuitenkin viisi autoa ohitti ("kyykytti") Mesen, jopa edessäni kulkenut Ave.
Mitäs teinityttönen. Vai vielä mersu. Odota että intiimialueen karvat kasvaa. Oletko jutellut äitisi kanssa tästä autofiksaatiosta? Myös se ala-asteen terveydenhoitajatäti on hyvä valinta keskusteluun.
Onhan käytetty Mersu ihan eri peli kuin uusi itäritsa Skooda.
RS malli on ehdottomasti naurettavin tekele, mitä entisen itäblokin slaavikädet ovat saaneet aikaan. Suomalaisille juntteille tuntuu kaikenmaailman ritsat kelpaavan.
Olen ajanut viime vuonna 2008 vuosimallin Mersu C320 dieselillä ja erinomainen auto ajettavuudeltaan ja vääntö tuo vaivatonta etenemistä automaattilaatikon hoitaessa vaihtamisen. Oli kuin uutta vastaava vaikka oli 120 tkm mittarissa.
Skoda on ruma ja se myy. No lisäisin siihen, että itse en sellaista koskaan ostaisi. Toisaalta ymmärrän, kuinka väritön suomi-finne haluaa ostaa ruman auton kun 90% tästä kansasta on muutenkin rumia ja kalpeita pikku lihapullia.
Olet sinä ikävä ihminen!
olet ikävä eläin
Hää on ajellu Mersulla. On hää valla erinomane epeli!
höhöhööö
skeidaajat jäävät mersujen jalkoihin milloin vaan. aloittaja on oikeassa, takavatoisissa meseissä voima siirtyy tiehen ja sokotat jäävät kuin tikku paskaan vaikka kuinka yrittävät "kyykyttää".
takavetoiset on niitä miesten autoja. Skoda sopii hyvin aralle kotisohvalla viihtyvälle mursulle, jota kiinnostaa palavasti itäblokin elämä
Saksasta C 320 CDI hakemaan! Viivoille vaan sitten skeidistit. Käyn ohjelmoimassa eräässä tunnetussa firmassa lisää potkua pellin alle ja sitten noin 280-290 hevosta ja vääntöä niin että skooda menisi mutkalle.
Näinkö?
Kuski kaahasi 10-vuotiaan kuoliaaksi katsastamattomalla autolla - ei muista mitään
Ilta-Sanomien saamien tietojen mukaan turma-auto oli katsastamaton. Mercedes Benz oli hylätty määräaikaiskatsastuksessa lokakuun lopussa"
Vieläkö kyykytyttää? Onko mersun maine kohdallaan?
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1418094509639.html?pos=ok-trm-uutk
nyyhyyy
"Hinnat alkaen C320 Cdi nettiautossa reilu 10 000 euroa. Taitaa olla seuraava hankinta ja E430 säilytän harrasteautona."
En ilkeäisi noin halpaa autoa ostaa, enkä noin vanhaa. Mutta sopii tietysti tuommoiselle vahojen autojen ja vanhojen naisten harrastajalle hyvin.
Ruostetta rinnanssa, mutta kunhan on Merssu.
HEI TUOHON MERSUUN NYT LASTU NIIN TEHOT 280 HV PAIKKEILLE JA SILLÄ NÖYRYYTTÄÄ NÄTISTI SKODA RS MALLIT JOTKA NAURETTAVIA ITÄLOSSEJA
C350 CDI ja 265 hv dieseli.... Vuosimalli 2012. Siinä jää viritettykin itäauto mallia rs skeida
kyllä omakin länsiauto pärjää rs skeidalle. niin ja talvikelillä pärjää vaikka joku neliveto-suzukikin, skoda on kyykyssä ,kun etupyörät vaan sutii eikä mitään tapahdu.
skoda urheiluautoa ei kyykytetä millään!!!!
Kyllä hävettäs ajella moisella ruostepesällä kun mersu,, pidätkö navatantakana piilossa ettei naapurienkii tarvii hävetä ympäristön pilaamista
Varo ettei taka akseli tipaha
MITENKÄ SE DIISELIKIN MINUT KYYKYTTÄÄ? VOIH VOI
Mersulla oli E420 CDI V8 mallistossa joskus vuosina 2006-2008 ja siinä jää skeidisti kuin tikku itäblokin pskaan
Toki mikä tahansa V6 dieseli Mersulla pieksee jokaisen tehdasuuden Skodan kiihtyvyydessä ihan käytännössäkin, etuveto ei vaan saa voimaa tiehen ja kiihdyttely huomattavasti haastavampaa suorittaa optimaalisesti etuvetoritsassa verrattuna takavetoiseen automaattivaihteiseen ja yli 200 hv henkilöautoon.
Eipä ihme, että Mersun taksitkin kykenevät halutessaan kyykyttämään kaikki skodat
Pitää paikkansa, kun itäblokin harmaavarpunen Skeida koittaa päästä liikkeelle, tapahtuu etupyörien sutiminen kuivalla asfaltillakin. Ohjaus vetelee kuin hullun mu***u mielettömän per*****ssä.
Ehkä nelivetoskeidat automaatilla kiihtyy jotenkin edes mutta eivät nekään pysty haastamaan isojen länsiautojen kuten mersun 250 hv tehoja ja mieletöntä vääntöä. Skeidaaja on häviämään tuomittu siellä venäläiseltä rasvapahvilta haisevassa ahtaassa itä-kajuutassaan.
Ei ihme että skodistiressukat nykivät ja puristavat rattia. Kun ei ole varmuutta autonsa ripeästä lähdöstä. Onhan noita hajonnut kesken kiihdytyksenkin, haldex viritelmiä hajonnut, moottoreita porsinut, kaasupolkimia katkeillut, jne.
Selvä. Oliko vielä muuta asiaa Skoda-palstalle?
Voi hurja ku oot kova mies. Pärjäätkö Hämikselle? entä se sun autos Ritari Ässän autolle?
Entäs pysähdyttäessä?
No onpas erikoista, kyllä se E-sarjan jos V6 pitäisi vähintään olla
Niin, ja mikä olikaan ongelmasi Skodassasi?
ei pärjää edes viritettynä bensaturbona Skooda paljon vanhemmalle viritetylle dieselimoottoriselle Mersulle
kyllä se skoda kyykkää helposti