Öljyt

Teettekö itse "sekoitusöljyjä " auton moottoriin ?
2195
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Juu - ei tehdä, öljyjä saa kaupasta valmiiksi sekoitettuna.
Nykyöljyt ovat niin hyviä, että ei kannata tuhrata yhtään mitään muuta kuin uutta sisään ja vanhaa ulos - sopivin välein.

Äänestä

Kyllä on tullut tehtyä jatkuvasti. Valmistan Arabinationalisti öljyä kotioloissa. Otan pojaksi uutta öljyä pari litraa, mitä hyvänsä öljyä. Siihen sitten lisätään Hiacen ja Hilukxin käytettyä perä- ja vaihteistoöljyä, litra kutakin. Sekoitetaan sotku lievästi lämmittäen jolloin myöskin lisätään pullolinen kynsilakan poistoainetta. Tämä yhdistää Pao yhditeiden molekyyliketjut tiukasti toisiinsa.
Näin menetellen saamme 10 l ensiluokkaista moottoriöljyä. Moottoriin sitä menee n. 4 l.
Löput 6 l kaadetaankin polttoainesäiliöön. Tämä takaa optimaalisen ylävoitelun moottoriin. Myöskin savuverho muodostetaan moottorin toimiessa.
Suuryritys, Arbinationalistinen ambulanssiyritys auttavat kädet käyttää tätä yhdistelmää kaikkissa autoissaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


öljystä.. kirjoitti:

Teettekö itse "sekoitusöljyjä " auton moottoriin ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu