"evelogoi"? mitä se lyhykäisyydessään tarkoittaa"evolaatio"
NAISET
MITÄ???
13132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Että tunge löylykauha anukseen
sun persees vois tarjota vaik jääkairaaaa mulkkuhä,hähääääääääääääääääääääääääää NILKKI
"MITÄ???", sana on muuntunut matkalla. Oikea muoto on "ejakuloi" latinan sanasta eicio, eieci, eiectum, eicere, heittää ulos. Latinan sana ilman etuliitettä ja vokaalin korkenemista on iacere.
Kyse on siis siemensyöksystä, joka naisella, mikäli sitä esiintyy, sisältää pelkkää eturauhasnestettä eli Skenen rauhasen/rauhasien sokeripitoista siittiöiden elatusnestettä, ilman kiveksien tuottamia siittioitä.
Naisilla eturauhanen on yleensä pieni, mutta joillakin ihan miehistä kokoa. Jotkin harvat naiset saavat orgasmin yhteydessä siemensyöksyn ilman siittiöitä kuten mies siittiöiden kera.
Useat miehet pitävät naisen ejakulaatiota kiihottavana, mutta harva on sitä nähnyt. Pornossa yleinen teema, mutta useimmiten virtsaamisella aikaansaatu feikki. :)
Juu ite kuulun tohon ryhmään ja toisinaan nesteet lentää. Ja ärsyttää todella paljon.
"kiimainen mimmi", kyllähän se voi ärsyttääkin, mutta useille miehille se on nannaa. Nuolen vittusi kuivaksi. Olet ihana tyttö! :)
Juu mut ei todellakaan pysy pimpsas. Itse tajusin mistä kyse kun päällä ollessa ja orkun kourissa nojauduin taaksepäin ja nesteet lensi miehen naamalle. Oli noloin hetki ikinä. Olin kyllä ihmetellyt kun välillä lakanat märät.
"kiimainen mimmi", ei pienintäkään syytä tuntea noloutta! Olet kiihottava! :)
Hei toihan on miehestä kiihottavaa,älä turhaan harmittele
No onhan siinä sekin huono puoli ettei voi harrastaa seksiä esim.autossa hetken mielijohteesta jos ei mukana jotain allelaitettavaa. Ei tapahdu tosiaan aina mut ei voi tietää.
"kiimainen mimmi", pidä AINA mukanasi autoillessa jotakin allelaitettavaa. Mutta älä missään tapauksessa lopeta vittusi antamista. Sinulla on aivan erityiset mahdollisuudet löytää hyvä mies.
Kun olet kesyttänyt elämäsi miehen, tapahtuukin suurin osa leikeistä makuukammarissa. Itse asiassa auto on muutenkin hankala paikka. :)
Kysymys teille miehet jos menisitte sänkyyn tälläisen naisen kanssa haluaisitteko tietää tästä ominaisuudesta ennen vai vasta jälkeen sekstailun.
Olisiko se niin että miten sen itse koet kumpi olsi itsellesi helpompi,niinhän se olisi parempi mennä,kyllä mies ymmärtää vaikka kertoisit sen jälikäteenkin,usealle saattaisi olla kivakin yllätys,musta ainakin kivan kiehtova juttu kaikista pikku järjestelyistä huolimatta.
"kiimainen mimmi", minusta voi menetellä kummin tahansa. Tärkeää lienee kuitenkin mainitseminen jossakin vaiheessa, sillä kaikki miehet eivät tunne ilmiötä ja saattavat luulla kyseessä olevan virtsankarkailun. :)