Moikka,
Osaako kukaan suositella hyvää bändiä häihin turun seudulta?
Tai että mistä bändiä kannattaisi kysellä? Minkälaisella hinta haitarilla yleensä liikutaan bändien suhteen?
Häät ovat ensi kesänä.
Musiikin suhteen toiveena on melko valtavirta musiikkia ja vanhempia klassikoita, sekä suomenkielisiä että englannin kielisiä.
BÄNDI HÄIHIN/ TURKU
20
7407
Vastaukset
- BeeÄf
Bändejä välittää useakin nettipalvelu, kuten keikalle.net, illanorkesteri.net, haabandit.fi jne.jne.
Bändin hinta on noin 800-1200 euroa.
Suosittelen hääjuhlaanne kokenutta ja ammattitaitoista BeatFellows-orkesteria. Moi! Katso muusikoiden netistä pikaviestit!!
- UNELMIEN HÄÄT
www. silveradoband.webs.com
- kakskytplus13
Moikka,
olen käyttänyt Ohjelmatoimisto Viihdettä, josta voi ottaa suoraan yhteyttä ja sitten viesti välitetään suoraan esiintyjälle. Jos on kauhea hoppu, niin ohjelmatoimisto viihteen etusivulta voi laittaa viestiä tai sitten voi esiintyjäkohtaisesti laittaa viestiä suoraan esiintyjälle.
Vähän vaikeasti selitetty, mutta kannattaa katsoa http://ohjelmatoimisto.wordpress.com/ - 5th Season
www.5thseason. fi
http://www.westwingband.fi
Tää on hyvä!- Pop
Anna-Ilona band www.annailonatrio.suntuubi.com
- Morsmeikku
Itelle jäi aika huono maku Anna Ilonasta. Taukoilivat lähes koko hääkeikkamme, heidät sai taukohuoneesta hakea erikseen soittelemaan. Sovimme että soittavat 3 X 45 min setin, mutta soittivatkin vain yhden setin. Silloin kun soittivat, soittivat hyvin. Mutta valitettavasti heitä ei juuri lavalla näkynyt. Vieraatkin kovasti ihmettelivät bändin poissaoloa. Harmi, mutta en uskalla suositella tätä.
- mbm_prod
Käypä kuuntelemassa tuolta. Duo joka kasvaa koko bändiksi tarvittaessa mutta hoitaa myös keikan kuin keikan ihan kahdestaankin. Ohjelmistoa löytyy evergreeneistä iskelmään ja rockeista tanssimusiikin kautta jazziin. Ryhmä liikkuu koko maassa, paketit on aina räätälöitävissä ja menoa riittää. Myös alkuillan musiikit livenä.
http://www.youtube.com/user/TheElinaMusic/videos
Yhteys:
https://www.facebook.com/elinasjz - Trio Carat
Trio Carat
http://caratband.suntuubi.com/?cat=1
Monipuolista, tanssittavaa musaa juhliin edullisesti :-) - Häämusa
Kysyppä Minnalta bändiä :-)
http://minnaranta.suntuubi.com/?cat=1 - Palveluammatt
Moi! Vaikeinta bilebändin löytämisessä on oikea hinta-laatu suhde. Halvalla voi saada hyvän (yleensä ammattipiireissä kyse on silloin triosta, jolloin kaikki tekee kaikkea). Pyrkisin välttämään yhtyeitä, jotka tekevät keikkaa 5hlö bändillä hintaan 1000e. Niitä on paljon ja tuntemistani muusikoista kukaan ei lähtisi tuohon hintaan keikalle. Autan erittäin mielelläni oikein esiintyjän löytämisessä! Voit lukea asiakkaiden arvosteluja nettisivuiltani http://lassinpalvelut.com
- TainaO
Meillä oli häissä souttamassa Kakkupojat ja oli ihan älytön meno!
Soittivat omalla tyylillä musiikkia laidasta laitaan ja jopa vanhemmat mummot ja mammat innostuivat. Vahva suositus!!!- EllaHo
Mitä hintaluokkaa Kakkupoikien esiintyminen on? Meitäkin kiinnostaa ko. bändi omiin häihimme! :)
- Ellu121
Turusta löytyy myös maanmainio Covers & Lovers. Ei ihan halvimmasta päästä, mutta toisaalta 5 ammattilaista.
www.coverit.fi - Minniina88
www.zmusic.fi on Suomen paras live-bilebändi! Oltiin supertyytyväisiä heihin!
- kesä18tulee
tsekkaa tästä:
https://marika-sarja.webnode.fi/ - Heidu
Oioioi... Kakkupojat ovat aivan ihania poikia ja saavat aikaan uskomattomat bileet. Voisi luulla, että kyseessä ihan oikea eturivin orkesteri. Suosittelen!
- Anonyymi
Mitähän kakkupojat maksaa...
- lietolainen
Katso vaikka tämä www.viptuotanto.fi siellä on muutama bilebändi ja paljon myös koomikoita
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa6315770Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?283849HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa2962505- 1291794
Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1311493Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon3841454Jos tämän vaan sulkee ja avaa 5 vuoden päästä
Täällä on luultavasti edelleen näitä ihan samoja juttuja. On kuin kauniit ja rohkeat samat jutut junnaa. Heips. 👋🏻 E101233- 131203
Onko PS kaaoksessa?
Kuinka pahasti kulissit heiluu? Tulenarka aihe? Kyllähän vaalitappio toisensa jälkeen on vakava paikka, mutta jospa P76962- 115925