Kevään uuden hallituksen ministereiitä Vanhanen, Jäätteenmäki, Juhantalo, Pekkarinen, Väyrynen, Kanerva ja mukaan vielä Aho. Kuinka jaetaan salkut?
Parlamentti
3
116
Vastaukset
- Equus Kake tallista
Sitten kyllä alkaa lautakauppa, finanssi- ja lainakoplaukset, jalasmökkitukiaiset, piilovaaliraha hommat ja venäjän lobbaaminen kesken kiivainta Ukrainan sotaa sekä pekkarointi- ja hookanointirahan kierrätys sujua.
Oikeuslaitokseenkin voi tulla lisää tuomarinvirkoja.
Talous ja työllisyys kerralla nousuun vai eikö. - ja tosi on
Matille hiihtomiehenä pitää antaa se "urheiluministerin" palli.
Anneli faksailee niin ahkeraan että se joku tienministeri passaa oikein hyvin.
Kaukolle ehdottomasti valtiovarainministerin salkku kun koplaus on hanskassa niin saatais tä velkamärä vhenemään.
Maurille ei voi muuta antaa kuin sisäministerin salkku kun osaa pitää omiensa puolta.
Pate ehdottomasti elinkeinon ajajaksi kun mukit myyvät hyvin.
Ilehän oli aikoinaan leikkiministeri niin tottakai ulkomaankauppasalkku että matkailee joskus kauaskin.
Esko osaa sen puhumisen taidon niin pääministerin nuija hänelle.
Ja jäähän siihen kymmenkunta muutakin paikkaa joillekin hujattomille joita ei vielä mainittu :).- nuorisovaltuusto
Kääriäinen puolustusministeriksi. Donner myös mukaan. Ahohan hallitsee nämä lama-ajan asioiden hoidon. Ja Venäjän nuolemisen?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1017443
Siekkilässä ajettu ihmisten yli- mitä tapahtui? Länsi-Savo ei ole uutisoinut asiata
Manneja, vaiko matuja?805028- 794859
- 1324258
Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan103048- 522689
- 402586
- 502237
Törkeää toimintaa
Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818102211Suudeltiin unessa viime yönä
Oltiin jossain rannalla jonkun avolava auton lavalla, jossa oli patja ja peitto. Uni päättyi, kun kömmit viereeni tähtit211840