Halloween partyt!! xD idiksii?

Suvi

Moi siis mä järkkäään mun parin kamún kanssa halloweenbileet niitten autotallissa! Meillä on jo syötävää ja juotavaa. Sinne tulee n. 5 vierasta Tilattiin europehousesta kaikkia "pelottavia" koristeita ym. Niin meinaan vaan että puuttuuko meiltä jotain?!?! Tai oisko hyviä idiksiä halloweenin varalle?? Kiitos jo etukäteen! Hyvää Halloweeniä kaikille ja olkaahan kiltisti!

3

784

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • xXx

      siis 5 VIERASTA??? jos viel tilasitte jotai koristeit ja sillee ni miks ihmees vaa 5 VIERASTA??? kaikki tyttöi? ne ei meinaa oo sit bileet, tyttöjen ilta vaa...

      • Dracula

        moi niin laita viel seinille mustii jäte säkkejä ja laitaa niiten ääl kaikii koristeit ja onks teil tehtävii? ja sit vimpaks puku kista ne on kivoi xd (oli ehkä aika tyhmii juttui)


      • halloweenfreak
        Dracula kirjoitti:

        moi niin laita viel seinille mustii jäte säkkejä ja laitaa niiten ääl kaikii koristeit ja onks teil tehtävii? ja sit vimpaks puku kista ne on kivoi xd (oli ehkä aika tyhmii juttui)

        >> Pitkä pöytä (mahdollisesti myös monta pöytää) peräkkäin, ja sen päälle. Tunnelin sisään (eli pöydän alle) Pari jouluvaloa sinne tänne. Ja tässä on kanssa hyvä vinkki: Eli kastele pitkät villalangan pätkät vedellä. Sitten laitat ne pakastimeen niin että ne jäätyy. Sit virität ne jotenkin tunnelin kattoon (eli pöytään) Tekohämähäkkejä voi tietty kans laittaa sellasiin kohtiin mis on hämärä valo.... jotta siis näkee hämärästi että se on hämähäkki. Pelottava musiikki on kanssa hyvä. Tunnelin pimeimmässä kohdassa voi tehdä pienen jekun ryömijälle työntämällä käden tunnelin sisään ja tarttumalla tähän. Varmasti pelästyy! Jätesäkkejä voi laittaa laittaa tunnelin kattoon roikkumaan. Kuivat puunlehdet toimii myös hyvin, koska ne rapsahtelevat liikkuessa. Lopussa voit vaikka ruiskuttaa sumutepullosta vettä ryömijän naamaan.


        TASKULAMPPUMÖRKÖ Tämä leikki on tarkoitettu leikittäväksi ulkona pimeän aikaan. Tähän leikkiin tarvitaan mieluiten vähintään 4. Joukosta valitaan yksi mörkö. Jaossa on 2-5 taskulamppua (riippuu leikkijöiden määrästä: mitä vähemmän leikkijöitä, sitä vähemmän taskulamppuja), jotka arvotaan henkilöiden kesken. MYÖS MÖRKÖ VOI SAADA LAMPUN! Huom. taskulamppua ei ole pakko pitää päällä. Leikkijät lähtevät pakoon sillä välin kun mörkö laskee esim. viiteenkymppiin. Jos haluat lisää jännitystä, leikkijät eivät saa edetä ryhmänä vaan heidän täytyy liikkua yksin. Mörön tehtävänä on etsiä leikkijä ja pelästyttää tämä niin että hän kiljuu. Jos näin tapahtuu, kiljujasta tulee seuraava mörkö


        kauhupiilosta pelataan näin:

        Etsiälle annetaan taskulamppu, koko talo pimennetään. Muut menevät pimeässä piilon..
        Etsiä yrittää löytää kaikki, piilossa olevat saavat säikytellä

        VESKIPAPRUMUUMIO Leikkijät jaetaan kahteen tai useampaan joukkueeseen. Joukkueille annetaan veskipaprurulla ja teippiä. Joukkueiden tehtävänä on luoda yksi tiiminsä henkilöistä muumioksi RAJATUSSA AJASSA (esim. 2 tai 3 minuuttia. Kannattaa aika vähän tota aikaa antaa ;)). Tuomari tuomaroi keiden muumio on paras.
        Laita erilaisiin astioihin erilaisia mausteita tai jotain ja silmät sidottuina pitää arvata maku/haju.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kelekkakisat

      Mikä vakava onnettomuus sattunut kisoissa. On peruttu koko kisat. Pelastuskopteri näytti käyvän paikalla.
      Nivala
      21
      10875
    2. Aivan kauheaa

      Veikö koskiuoma taas ihmishengen? Se pitää kieltää!
      Imatra
      40
      8147
    3. Onko kaivattusi

      …mielestäsi älykäs, tai kenties tyhmä? Oma mielipide.
      Ikävä
      123
      5211
    4. Kuinka pitkä välimatka

      on teidän kotien välillä?
      Ikävä
      143
      3616
    5. Epäilen ettet edes

      Kehtaisi liikkua kanssani.
      Ikävä
      69
      3548
    6. Virkamiehille tarvitaan tuntuvat palkankorotukset

      Naistenpäivänä on syytä muistuttaa, että virkamiehen euro on vain 80 senttiä. Palkat tulee saattaa samalle tasolle yksi
      Maailman menoa
      35
      3504
    7. Oletko huomannut

      Yhden muutoksen?
      Ikävä
      33
      3147
    8. Jäikö meidän välit

      Mielestäsi Kesken?
      Ikävä
      55
      2499
    9. Olisipa saanut sinuun

      Tutustua paremmin. Harmi että aloin lopulta jännittämään kun näytit tunteesi niin voimakkaasti ja lähestyit niin voimaak
      Ikävä
      35
      1991
    10. Miltä mahtaa tuntua

      Sitten kun näet hänet pitkästä aikaa?
      Tunteet
      28
      1776
    Aihe