Laittakaapas vinkkiä mistä tällainen auto mahtaisi löytyä harraste peliksi. Vuosimallilla ei väliä, mutta suunnilleen kaikki osat saisi löytyä.
Vastaukset 3
- ehjä vai pommi
Jos ihan aikuisten oikeasti jotain Coupejapskia tai erikoisempaa Japskimallia haluat etkä mitään ruosteista painajaista pihallesi jossa ollut 10 omistajaa ennen kuusikkoon säilömistä,niin hommaa Amerikasta,tyyliin California tms kuiva osavaltio.
siellä niitä yhä on ja hienokuntoisiakin löytyy sekä valinnanvaraa semmoisiinkin malleihin joista täällä edes kuultu silloin joskus eikä maksa maltaita,rahti saman verran kuin itse auto koska ei niistä siellä olla kiinnostuneita ns entisöinti/harrastemielessä isommin.
Toinen paikka on Australia jossa myös jos vaikka mitä japskiherkkua,haittapuolena jo korkeammat rahdit toiselta puolen maapalloa ja se ratti on "väärällä"puolella.
Mikäli ruosteromut enempikin kiinnostaa niin Norja-Ruotsi linjalla aika hyvin tarjontaa jos tuntuu että tallitontun elämä kiinnostaa ja löydät niihin uusia osiakin jostain.
Tietysti entisöityjä tai huippuyksilöitäkin voi löytyä mistä vain,tarvii vaan olla tarkkana mitä ostaa,työn laatu voi olla mitä vain kuten käytettyjen osien "oikeus "tuohon vm autoon esim moottori-vaihteisto ym ym..ja ei ne halpoja ole tai halvemmaksi tule kuin orkkis ruosteeton Amerikantuonti ,ainakaan pidemmän päälle.
Siis riippuu miten kovasti moisen oikeasti haluat! - vähän valinnanvaraa
Malli oli jo alunalkaen harvinainen Suomessa, joskin coupena ehkä paremmin säästynyt romutukselta. Tänä vuonna joku myi suomalaisella mazdago-sivustolla 818 coupen osia ja kertoi, että kori on hävitetty. Ainakin tuo yksilö on menetetty tapaus.
- keltainen
616 coupe oli, mutta meni paaliin. Harmi. Yllättävän kovakulkuinen auto.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Uskallanko laittaa sulle viestiä?
Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S651018- 38981
- 109859
Mies joka on oikeasti kiinnostunut
Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää125846- 38733
Rauha, sopiiko
Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.77652- 51626
Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!
Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle66621- 42619
Kunnanhallitus
Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.31606Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas
Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei2582Nyt kaatuu Kuisla
Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee27553Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys
Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev121526- 49518
- 95501
- 50490
- 60484
- 45446
- 35427
Sastamalassa epäillään tappoa, kaksi otettu kiinni
Kuulemma Aarnontiellä tapahtunut Tietääkö joku enemmän?13411