joskus vähän huijariksi. Osaan luoda vaikutelmia, jne. Niihin sitten voi langeta.
Tunnen itseni
huijaripukki
10126
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Mutta silmistä totuuden näkee, se kertoo kaiken olennaisen. Muu on vain hämäysyritystä.
Lankea loveen!
:D
Kiitos samoin. Ei toimi muhun.
mutta vaiennan sen äänen. Mua ei pukit täällä kiinnosta, niihin langeta en voisi.
Hänen, vain niiden silmien tähden :) lankeaisin, jos vain suinkin olisi mahdollisuus. Hyi minua, nyt oikeesti lähden, menee järki pilalle täällä.
mot.
Maksat itsekin siitä joku päivä jos huijaat.
On sitä tullut puhuttua valheita aika paljon. Ärsyttää kun joillakin on todella armoton suhtautuminen muiden mokiin ja epäonnistumisiin. Olen liian sisäistänyt tuon mallin että saan kovasti turpaan tai nälvintää, jos paljastan mielenkiintonikohteet tai todelliset tuntemukseni.
Harmillista, sillä joku saattaisi olla kiinnostunut siitä ihan oikeasta sinusta
Mitä kylvää sitä niittää. Myöhäistä miettiä palkan maksun aikaan miksi lähdit huijaripukiksi. Saat vain tekojesi mukaan.
Olen huomannut, että kukaan ei halua olla lähelläni. Huijariksi lähdin, erään traumaannuttavan asian seurauksena. Kun totuus paljastui, eräät henkilöt pahoimpitelivät toiset. Olin silloin lapsi. Se reaktio oli todella voimakas. En halua enää vihaa ympärilleni enää puhuessni totta. Mieluummin itse olenkärsinyt valheet jälkiseuraamukset, kuin pahoitan muiden mielet puhumalla totta. Toisaalta tästä valheiden verkosta täytyisi päästä ulos. Olen ajatellut, että kukaan ei kuuntele mitä sanon. Olen kuin tyhjää ilmaa muille. Näin ei ole tainut kuitenkaan olla. Haluaisin puhua totta, mutta pelkään muiden käytöstä sen jälkeen. Olen muuten hirveä mielistelijä. Minulla on omia mielipiteitä paljon, todella omaperäisiä paljon. Tuntuu kuin se kenen kanssa minä puhun olisi jokin kuningas joka on aina oikeassa ja minä väärässä. Häntä tulee mielistellä välillä jopa sairaalloisuuteen asti.