Ongelma Leijonamiehen kanssa

Uskomatonta mutta to

Kertokaa ja avatkaa minulle leijonaihmiset/miehet leijonamiehen käytöstä, jotta ymmärtäisin häntä paremmin. Eli siis, seurustelimme kaksi vuotta ja asuimme yhdessä. Meillä oli ihanaa asua yhdessä, mutta kuten jokaisella pariskunnalla, joka muuttaa yhteen, tulee yhteenmuuttamisen kriisi. Se tuli aluksi minulle, mutta pääsin sen selättämään pienellä omalla tuskaisuudella ja tilan hakemisella. Leijonamiehelläkin se tuli, ja tuntui että se tuli entistä voimakkaammin. Kun meillä tuli riitoja, hän ei halunnut puhua asioista vaan sen sijaan lähti ''karkuun''. Minulla jatkoi samojen asioiden painaminen ja halusin puhua asioista, mutta hän ei koskaan. Riitelimme siis melko paljon yhdessä asuttuamme, mutta toki olimme jo aikaisemmin seurusteltuamme riidelleet asioista välillä.

Hän sitten jollakin tavalla kyllästyi riitelyyn ja alkoi köydä enemmän ja enemmän kavereiden kanssa vaikka ja missä ja minä ja parisuhteen hoitaminen unohtui täysin. Olin vain mottkottava akka yhteisessä kodissa. Ja sitten kolme viikkoa ennen eroa, hän oli keskustellut, en tiedä mistä jonkun toisen naisen kanssa ja sen jälkeen hänellä meni lopulinen toivo meihin. Sitten hän ei enää ollenkaan yrittänyt ja meidän suhteemme kaatui. Itse olisin halunnut korjata asiat, mutta hän ei siihen alkanut, koska hänellä ei ollut sen vertaa viitsimistä keskittyä suhteeseen ja korjata sitä, kun juokseminen muualla oli aina tärkeämpää.

Kun erosimme, hän haki tavaransa ja oli kuin olisi päässyt keskitysleiriltä pois, sen oloinen. Sanoi, ettei enää rakasta minua että kuinka riidat ovat hänen tunteensa kuollettaneet. Hän ei ole eron jälkeen ollut kanssani missään tekemisissä, sulkenut kokonaan ulos. Itse haluaisin vain kuulla totuuden ja keskustella asiat läpi. Tosi törkeää käytöstä!

Itse koin suhteemme hyväksi, seksi toimi, kaikki asiat olivat hyvin, paitsi häneen sioutumisessaan minuun. Luulen että hän otti itsellensä siitä naisesta uuden ja en tiedä miten valehtelee itselleen tms.

Tiedän vain että hän rakasti minua suuresti ja aikaisemmat suuret vastoinkäymiset olivat vahvistaneet rakkauttamme. Joten miten on mahdollista, että Leijonamies voi tuosta noin vain jättää pitkäaikaisen parisuhteen ja ottaa uuden? ''Minä en menneitä murehdi'', olivat hänen viimeiset sanansa eli toisinsanottuna, hänen ei tarvitse käydä omia rakkauden tuntemuksiaan läpi ja hän pääsi kuin koira veräjästä suhteestä pois uuteen suhteeseen.

Kertokaa leijonat/leijonamiehet että mistä on kyse? Jotenkin tiedän sen että kun hänellä se mahdollinen ihastus laantuu tähän uuteen, niin tiedän hänen tulevan uikuttamaan takaisin ja hän tajuaa sitten vasta minkä on menettänyt.

Toki tein itsekin välillä typerästi suhteen aikana, motkotin turhista asioista, mutta se johtui siitä että olisin halunnut elää hänen kanssaan, halusin hänen seuraansa koska rakastin häntä suuresti. Mutta suhteen aikana tuntui että kaikki muu oli aina tärkeämpää kuin minä hänelle.

Tuleeko hän koskaan pyytämään esimerkiksi anteeksi minun hylkäämistä ja tuommosta tosi törkeää käyttäytymistä?

1

257

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      En jaksanu lukea vuodatusta loppuun, mutta mies on leijona, ja nainen ei mikään?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mihin sinussa haluan koskea

      Tilanne, että pääsisin tutustumaan eri kohtiin sinussa, mitä haluaisin kokeilla. Käsiin haluaisin tutustua, hieroa niitä
      Ikävä
      37
      2071
    2. Sairaammaksi menee: Musk alkaa sensuroida Zelenskyin viestintää X:ssä

      IL: Musk puuttuu Zelenskyin viestintään – X:ään tulossa muutoksia "Elon Musk sanoo korjaavansa X:n, jotta käyttäjät voi
      Maailman menoa
      182
      1490
    3. Kerro nyt jotain

      Itsestäsi minkä haluaisit kaivattusi tietävän?
      Ikävä
      94
      1401
    4. Toisen ihmisen sydämellä

      leikkiminen on äärettömän moraalitonta. Antaa turhiaa toiveita ja sitten olla kuin mitään ei olisi tapahtunut. Kuinka vo
      Ikävä
      142
      1209
    5. On tämä meidän ikäero jo turhan suuri

      Kannattaisi tutustua samanikäisiin.
      Ikävä
      115
      1098
    6. PAM:in mainos, älä mene tänään ruokakauppaan

      kannatan kovasti kaupan työntekijöille lisää liksa. MUTTA lakossa on huonoa, nyt kauppiaat näkevät kuinka vähällä henki
      Ammattiliitot
      135
      1050
    7. Oho! Toivo Sukari paljastaa erikoisista iltatoimista Nadja-vaimon kanssa: "Hän aina putsaa mun..."

      Oho! Onpa iltatoimet tällä pariskunnalla. Toivo Sukari ja Nadja Sukari menivät naimisiin v. 2019. Lue lisää: https://
      Suomalaiset julkkikset
      25
      1000
    8. Millaisena luonteena

      Pidät kaivattuasi??
      Ikävä
      74
      960
    9. Olen otettu, mutta turhaan kulta testailet

      Sinua minä vaan ❤️
      Ikävä
      70
      894
    10. Mukavaa keskipäivää

      Hyvää huomentakin 😊💛❤🔆2️⃣0️⃣2️⃣5️⃣
      Ikävä
      250
      886
    Aihe