Kainuun pitäjissä ja koko Suomessa kotijuopottelu,sekakäytöt,pillerit,huumeet on liian voimakkaassa käytössä,lopettakaa tuommoinen touhu ne on vaarallisia,epäterveellisiä.
Kannattais harkita Lopettamista.
5
285
Vastaukset
- Raaka kuri
Itsekkin kannattaisin täyttä kieltolakia ja todella voimakkaita toimia huumeiden hävittämiseksi suomesta.
Vapaan kasvatuksen persereiät ei tarvii enään mitään lisäaineita ollakseen täysiä idiootteja.- Bisnesanalyysi
Jaa, että pirtuntrokausrinki on perustettu ja nyt pitäisi sitten päästä sillä rahastamaan? Eikö virolaisen viinan tuonti ole ollut tarpeeksi kannattavaa?
Sehän on kieltolakihaikailun takana 99 prosentissa tapauksissa.
- ottaako kupoliin
Teitä vaan vituttaa kun roppa eikä lompakko kestä ryyppiä ennää ja selvinpäin on saatanan tylsää. siks haluatte kieltää sen muiltakin.
mut eipä auta, rahaa on ja maksakin umpirautaa! vedän tenua vähän väliä,
köyrin suurpiirteisiä naisia ja hemmetin kivaa on! - kui??
Mähä aloti vast!!
- Poikkeus sääntöön
Viina on viisasten juoma, eli ei sovi täällä kirjoittaville paitsi minulle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 794444
- 503762
Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?
Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle512571Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta
Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas3442051- 1401799
Kaikesta muusta
Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko161725Etsin vastaantulevista sua
Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s271547Ikävöin sua
Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan131511Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?
Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?121329- 461273