Ladon eristäminen

Olisiko vinkkejä pyöröhirsiladon seinien eristämiseen? Tarkoitus olisi että siellä voisi kesäisin nukkua. Hirsien raot on noin 1-5cm. Onnistuukohan noin isojen rakojen tilkitseminen esim. pellavalla?
4497
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Viisi senttiä kuulosta jo aika suurelta pellavalla tiftaamiseen.

Äänestä

ei onnistu. telttakin on lämpimämpi

Äänestä

Ei ihan pellavatilkkeellä onnistu, mutta oletko ajatellut jenkkien käyttämää tapaa eli kuidulla vahvistettua savea rakojen täyttämiseksi.

Jos et siis halua verhoilla latoa tuulensuojalevyillä ja rimalaudoituksella ja sisäpuolelta villoituksella ja kipsilevyillä.

Äänestä

Raoilla tarkoituksensa.

Hankala sitä on tiivistää. Laita sisäpuolelle pressut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


juutos kirjoitti:

Olisiko vinkkejä pyöröhirsiladon seinien eristämiseen? Tarkoitus olisi että siellä voisi kesäisin nukkua. Hirsien raot on noin 1-5cm. Onnistuukohan noin isojen rakojen tilkitseminen esim. pellavalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu