Helsingistä on tulossa ghettoblaster

http://www.hs.fi/kaupunki/a1305883275767

myykää kun vielä jotain saatte, ettei jää paska käteen.
8126
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Stadi!
Palvelut!
Kebab
Halal
Isis
Sulleiman!.

Äänestä

Siis sellainen mankkako?

Äänestä

Ilman muuta rotat tulevat syrjäyttämään ihmiset Hässinkissä. Viemäriverkosto ja maanalaiset käytävät sekä metrotunnelit ovat paikkoja jossa suuret rottalaumat viihtyvät läpi vuoden ja ne sikiävät nopeasti.

Äänestä

Tämähän on arkipäivää jokaisessa suuressa kaupungissa.
Rottia on paljon mutta harvoin niitä näkee.
Harvoin näkee myöskään murhaa tms.
Monikulttuurisuus kuuluu myös suurkaupunkeihin.

Äänestä
  • Helsingin monikulttuurisuuden näkee lähinnä sinne muuttaneiden turvenuijien ja pölyhousujen määrässä. Lisää savolaisia, pohjjanmaalaisia, turkulaisia, lappapaisia. Eivät sopeudu kerrostaloelämään, ryyppäävät duunarirahansa räkälöissä ja hakkaavat vaimot ja lapset iltaisin. Eivät osaa pysäköidä ja mölisevät sylki poskella murteellaan jotain mistä ei muut ymmärrä.

    Äänestä

Ja kohta tulee isin eiku isiksen pojat takaisin kotiin ja rupee pommit paukkumaan metroasemilla. Espoo teki hemmetin tyhmästi kun antoi laajentaa metron itään. Pian ne paukkuvat pommit sielläkin kun kalifaattia rakennetaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hehehhehehehehee kirjoitti:

http://www.hs.fi/kaupunki/a1305883275767

myykää kun vielä jotain saatte, ettei jää paska käteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu