FOX ei ollutkaan sitä mitä mainostettiin

Lähdettiin porukalla nauttimaan cover-musiikista Foxiin. Lehdessä omistaja kehui miten Foxissa soitetaan myös cover musaa jokaisen makuun lauantai-iltaisin. Perjantait on nuorten aikuisiän musaa. Käytiin useaan otteeseen kysymässä biisejä. Dj ei ollut edes kuullut cover musan soittamisesta. Hän sanoi että hänelle oli neuvottu että soittaa sitä musaa mitä pyydetään. Mitään cover biisejä ei soitettu eikä hänellä sellaisia biisejä edes ollut. Soitettiin sellaista musiikkia että meille ei ollut juuri mitään tanssittavaa. Tosi pettymys koko paikka. Ei tarvi mennä toista kertaa.
11574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Eiköhän se sitä oo tarkottanu, et jos on joku bändi soittamassa, joka soittaa toisten biisejä, eli covereita...

Äänestä
  • Voi jösses!! Tämän keskustelun aloittaja on varmasti hoopovetisiä, pysykää vaan siellä kun ette mitään mistään ymmärrä! :D

    Äänestä

Kannattaa käydä 2-3 kertaa tutustumassa ja sitten tehdä lopullinen tilannekartoitus tarjonnasta.Aina ei heti ensi näkemällä saa oikeaa tuntumaa.
PS.Ei pidä heti lyntätä uutta tarjontaa. Miettikäå,että joku yrittäjä jaksaa koettaa järjestää viihdettä! Tulkaa avoimella mielellä vastaan ja ehdottakaa ohjelmaa. Aina ei ole niin mukavaa kaikilla..............
Yhteistyö kantaa hedelmää.

Äänestä

Vanaha paikka uudella nimellä. Tuli kyllä kahden kerran jäläkeen todettua että kolomatta kertaa ei varmasti tule. Yrittää saa ja kannattaa mutta mitä ja miten on sitten aivan eri asia. Palaveluun ja asenteisiin kannattaisi paneutua ja koittaa sitä ensin opetella!! toisilla sitä on useat ei tule koskaan edes oppimaan.

Äänestä
  • Kannattaiskohan nuot palautteet osoittaa sinne minne ne kuuluukin, eikä itkeä jossain suoli24 palstalla :D

    Äänestä

Hyvältä näyttää Fox! Tulossa kaikenlaisia esiintyjiäkin. Toivon yrittäjälle voimia jaksaa pitää marisijoista huolimatta Nivalassa baaria!

Äänestä

No voihan ittu! Nämä palstat on juurikin sitä varten että saa nurista ja valittaa.
Taitaa olla oman talon puolustajat palstalla kun noin kovasti ollaan kehumassa.....
Ei kyllä etes ihmetytä asia. buhhahhahaaa. Siinäpä leikitte

Äänestä
  • Se järjenkäyttökin ois sallittua, täältä suoli24:n kautta mille tahansa paikalle annetut palautteet (ininät) löytää oikeaan osoitteeseen ja saa aikaan kehitystä ja muutoksia, hell yeah! Tehkää itte paremmin! :D

    Äänestä

Otsikko kertoo kaiken

Äänestä

Suoraan foxin netti sivuiltta :PERJANTAISIN JA LAUANTAISIN
F.O.X Nightclub tykittää hittipotpurria jollaista et ole ennen nähnyt! Tästä löytyy jokaiselle jotakin! Suomen ja ulkomaiden loistavimmat/kirkkaimmat cover-yhtyeet esittävät kaikkien tuntemia hittejä laidasta laitaan. On rockkia, poppia, discoa, uutta ja vanhaa... Just name it!

Äänestä

Ihan paska paikka. paskaa palvelua

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pettymys koko fox kirjoitti:

Lähdettiin porukalla nauttimaan cover-musiikista Foxiin. Lehdessä omistaja kehui miten Foxissa soitetaan myös cover musaa jokaisen makuun lauantai-iltaisin. Perjantait on nuorten aikuisiän musaa. Käytiin useaan otteeseen kysymässä biisejä. Dj ei ollut edes kuullut cover musan soittamisesta. Hän sanoi että hänelle oli neuvottu että soittaa sitä musaa mitä pyydetään. Mitään cover biisejä ei soitettu eikä hänellä sellaisia biisejä edes ollut. Soitettiin sellaista musiikkia että meille ei ollut juuri mitään tanssittavaa. Tosi pettymys koko paikka. Ei tarvi mennä toista kertaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu