Moikka, olen nainen ja mulla on miesfobia, joka alkoi jo nuoruudessa. Koitin aina seurustella, mutta kahden kuukauden jälkeen suhteet loppuivat. En osannut olla normaali miesten seurassa. Olen tähän asti saanut aikaan yhden kymmenen vuotta kestäneen avoliiton. Jos joku mies yrittää ottaa muhun kontaktia, niin mä feidaan sen, koska pelkään miehiä. Mun avomies oli poikkeus, koska hänet mä hyväksyin heti jostain syystä. Seksin harrastaminen oli aluksi aivan kauheaa, koska sitä minä fobioin eniten. Nyt kun käyn läpi sitä suhdetta, niin jotenkin huomasin, että kelpasin hänelle kuitenkin, mutta silti. Pelkään kosketusta.
miesfobia
miesfobia
6251
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Miesfobiasta pääsee helposti lobotomoimalla aivot esimerkiksi sähköllä, kemikaalein tai veitselle. Tosin sen jälkeen tunne enää mistään mitään. Jos lobotomia on oikein kokonaisvaltainen et pelkää edes kuolemaa. Lisätiedot psykiatrian poliklinikalta.
Toi oli aika hyvä!!
Siihen fobiaan on varmaan joku ihan yksinkertainen syy.
Lähes poikkeuksetta tällaiset fobiat kumpuaa lapsuudesta tai varhaislapsuudesta ja niistä pääsee ajan kanssa yli kun purkaa lapsuuden traumat asiantuntijan kanssa. Aikaa se vie, mutta se on AINA sen arvoista.
Haluan vielä tarkentaa, etten tarkoita mitään hyväksikäyttöä kun puhuin lapsuuden kokemuksista.
Toivotan sinulle kaikkea hyvää ja toivon, että joku päivä löydät rakkauden.
🏳️🌈🏳️🌈
Vitut.
Pysy sinkkuna,kuten minä. N43