PS setit

pokerstars is rigged

Ihmettelin Pokerstarsilla, kun setit osuvat niin harvoin flopilla tai edes sen jälkeen. Aloin pitää kirjaa osumista. Tässä tuloksia:

11.10.2014 ensimmäinen setti osui flopilla 19. kerralla, kun maksoin blindit taskuparilla. Maksoin blindit taskuparilla kaiken kaikkiaan 27 kertaa ja sain flopilla setin 2 kertaa. Oddsien mukaan olisi pitänyt saada 3 kertaa, mutta eihän tämä vielä mitään todista rigatusta saitista...

12.10.2014 ensimmäinen setti osui 23. kerralla, kun maksoin blindit taskuparilla. Maksoin blindit taskuparilla kaiken kaikkiaan 80 kertaa ja sain setin flopilla 2 kertaa ja myöhemmin turnilla tai riverillä niin ikään 3 kertaa. Todennäköisyyden mukaan minun olisi pitänyt saada setti flopilla 10 kertaa ja tämä todistaa sen, että saitti on täysin rigattu, niin kuin se muidenkin tilastojen mukaan on.

En edes laskenut niitä kertoja, jolloin foldasin blindilla taskuparin, eikä silloinkaan setti olisi osunut kertaakaan flopilla. Näin tapahtuu, koska saitti ei tahdo antaa minun voittaa, sillä olen saanut 50 dollaria bonusrahaa ja saan jälleen kerran, jos vain viitsin pelata siellä. Kusetuksen vuoksi olen tosin joutunut depottaan sinne sen 50 dollaria, kun bonukset meni ohivedoille ja ansoille, joita rng suoltaa jatkuvasti perä jälkeen kusetusvaiheissa.

6

445

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pokerstars is rigged

      Sain 12.10.2014 setin flopilla 3 kertaa. Kirjoitusvirheen vuoksi luki että 2 kertaa. Huijausta silti, niin kuin näette: olisi pitänyt saada setti noin 10 kertaa...

      joo, kusipäät sanoo, että otanta on liian pieni, mutta järkimiehet kyllä tietää, mistä on kyse...

      • pokerstars is rigged

        Sain siis setin flopilla 3,75 % käsistä, kun olisi pitänyt saada 11,8 %. Onnistuin siis vain 31,78 % kerroista eli epäonnistuin 68,22 % useammin kuin olisi pitänyt oddsien mukaan.

        Pokerstars on huijausta niin kuin kaikki tilastot osoittavat.


    • pokerstars is rigged

      Jatkoa tilastoihin:

      Taskuparilla katsottu flop 232 kertaa.
      Setti osunut flopilla 19 kertaa, mikä on 8,19%, kun todennäköisyys on 11,8%.
      Osumia siis 69,4 % siitä, mitä pitäisi olla ja 30,6 % vähemmän kuin pitäisi olla.

      Taskuparilla katsottu flop 268 kertaa.
      Setti osunut flopilla 22 kertaa, mikä on 8,21%, kun todennäköisyys on 11,8%.
      Osumia siis 69,57 % siitä, mitä pitäisi olla ja 30,43 % vähemmän kuin pitäisi olla.

      Petrausta on tapahtunut vähän 80 katsotun flopin jälkeen, mutta tilastot osoittavat edelleen sen, että Pokerstars on selvää kusetusta.

      • RockyMountain

        http://www.youtube.com/watch?v=chWfeQbupzc

        Netistä löytyy hyvin vahvaa Pokerstars-vastaisuutta, esimerkkinä linkin takaa löytyvä raina. Jos väittämät olisivat puuta heinää, joku nostaisi oikeusjutun suurella todennäköisyydellä. Juttujen nostajia ei kuitenkaan kuulu.

        Jos pokeribisnestä ajattelee puhtaasti liiketaloudelliselta kannalta, ei voi kuin ihmetellä runsaita bonuksia ja rakebackeja. Rakesta ja turnausmaksuista ei voi niin helvetisti jäädä, ja sen jälkeen pitäisi maksaa verkolle ja affeille. Millä katetaan normaalit bisnekseen kuuluvat muut kulut ja ruokitaan ahneet osakkeenomistajat?

        On vähintään perusteltua epäillä konseptia. Rahalla on yksinkertaisesti liikaa jakajia, jotta pääasiassa pienin panoksin pelaavat voisivat tuottaa huoneille. Älä usko, jos sattumuksia kertyy liikaa. Mitään merkitystä ei ole sillä, asetatko seuraavalle kortille riittävän korkean hinnan vai annatko sen ilmaiseksi. Todennäköisyyteenhän tuo asia ei vaikuta. Ilmaisen kortin kautta saat kerättyä tietoa halvemmalla, ja onnekkaat donkeythan maksavat joka tapauksessa todennäköisyyksien vastaisesti.

        Täältäkin löytyy henkilöitä, jotka ovat valmiita julistamaan pokerin olevan rehellisintä, mitä maailmasta löytyy. Mutta niinhän änhooällänkin pitäisi olla maailman kovin, mutta oikeudenmukaisin jääkiekkosarja.


      • RockyMountain

    • HuijaustaKaikki

      Tuo otanta on aivan liian pieni todistamaan mitään, itse olen ko. saitilla esim. saanut setin kolme kertaa noin seitsemän taskuparin aikana eli jo se tuo tuota tilastoa oikeampaan suuntaan. Ei se mene niin, että "tän pitäis osua kerran kahdeksasta, seuraavalla kerralla osuu." PS on maailman suurn sivusto ja varmasti hyvin monella pelaajalla on käytössään trackeri, mikä tarkoittaa sitä, että kaikesta oletetusta kusetuksesta olisi jo näyttöä vaikka kuinka ja asia olisi todistettu, eikä tarvistisi enää väitellä. Niin monta vuotta näistäkin asioiista ollaan väännetty veistä, että ei mikään saitti olisi voinut kusettaa vuosia jäämättä ikinä kiinni.

      Ja RockyMountain: Jo tuon ensimmäisen videon alkumetreiltä näkee selvästi, ettei tekijällä ole hajuakaan pokerista tai oddseista ja turnauspokerista vielä vähemmän. Monet noista tilanteista oli kolikonheittoja ja jos tällä PS:n staralla on vain puoli blindia merkkejä, niin totta kai se menee keskelle kädellä kuin kädellä. Ja jos vastustajalla on kädessään kaksi ylikorttia, niin ei siinä NIIN pahasti perässä olla. Ja silloin, kun pääsee ihan itse valitsemaan, mitä käsiä siihen videoonsa valitsee, niin se ei kerro mitään, vaikka kyseessä olisi AA vs. KQ ohivetoa koko 9 min.

      Jos haluatte nähdä hyvä analyysin käsi kädeltä, miten pokeria pelataan, niin katselkaa ja opetelkaa: https://www.youtube.com/watch?v=lQFX4JwB70A

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Herkkyydestä

      Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l
      Sinkut
      285
      967
    2. Arvaako kukaan?

      "Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni
      Haapavesi
      57
      769
    3. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      67
      681
    4. Yli 3 Vuotta sinä jaksoit

      ja yrititit ottaa selvää minusta. Aika hämmästyttävää. Naiselle.
      Ikävä
      59
      655
    5. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      36
      609
    6. Mikä minussa sitten

      Kiihottaa enemmän kuin muissa?
      Ikävä
      52
      574
    7. Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä

      Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona
      Ikävä
      33
      536
    8. Onko meillä

      Kaikki hyvin? 🤨 Miehelle
      Ikävä
      41
      526
    9. Mies.. rehellisesti

      Mitä haluat nyt sun elämään?
      Ikävä
      48
      487
    10. Taidan lähettää kaveripyynnön

      Sulle nainen. Otan vaan rohkaisuryypyn ensin.
      Ikävä
      40
      485
    Aihe