Ei tuu mitään

hämmästynyt

Onko kukaan lopettanut KAHVINJUONTIA. Jessus, lopetin kahvinjuonnin, koska vatsa ei meinaa kestää sitä. Nyt olen ollut kolme viikkoa ilman kahvia ja pää on ihan omituinen. Saan ihan hirveitä huimauskohtauksia ja ihan kun en käsittäis yksinkertaisia asioita. Selvästikin ajatus juoksee etanavauhtia. Tänään sitten keitin kahvit ajatuksella, että kokeilen kestääkö vatsa ja verenkierto lähti käyntiin, kun oikein poskissa kihelmöi. Onko muilla ollut tällaisia "vieroitusoireita", sillä niitä ne varmaan on. Jos ajatus meinaa tyssätä ilman kahvia, niin vatsa saa sanoa mitä vaan, mutta minä alan juomaan uudestaan sitä myrkkyä. Lääkkeitä sitten vaan vatsalle.

1

118

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kofeiini pärisee

      Ite olen kanssa huomannut että päässä pätkii ja on jotenkin sumussa ilman kahvia kun sitä on juonut pitkään säännöllisesti. Juuri vähän aikaa sitten oli tentti mihin menin jakson jälkeen kun olin juonut usean ison kupin kahvia päivässä. Sinä aamuna en ehtinyt: hölmöä jumittavaa ajatuksenjuoksua, sumuisen hermostunut olo, kynäkään ei meinannut totella vaan tuli ihan ihme suheroita kun koitti kirjaimia tehdä!

      Sitten taas toisaalta kahvi tosiaan saa varpusparvet pyrähtelemään kattoon saakka ja posket punottamaan kun ihastuneella teinillä. Minulla aina kasvaa kahvinkulutus pikkuhiljaa kunnes huomaan vieroitusoireet ja alan vähentää pikkuhiljaa tarkoituksella. Silloin ei niin häiritseviä oireita tule, sitten on hyvä siirtyä kofeiinittomaan kahviin joka tuntuu silti etenkin aamuisin antavan placebopotkua päivään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Alahan tulla paikkaamaan tekojas

      Ja lopeta se piilossa oleminen. Olet vastuussa mun haavoista. Vien asian eteenpäin jos ei ala kuulumaan.
      Suhteet
      31
      5426
    2. Ei tunnu, että välität yhtään

      Tuntuu, että et edes muista minua koko ihmistä. 😢
      Ikävä
      36
      3721
    3. Onko kenellekään muulle käynyt niin

      Että menetti tilaisuutensa? Kaivattu oli kuin tarjottimella, osoitti kiinnostusta vahvasti, silmät ja olemus täynnä rakk
      Ikävä
      183
      3273
    4. Ketä tietää

      Missä ammuttiin pyssyllä.
      Kotka
      11
      2535
    5. Veikeä Satu

      Tuu jutteleen, kaipaan sua. Oot kuuma nainen.
      Ikävä
      29
      2132
    6. Näytitpä taas niin hyvältä!

      Nautit tilanteesta täysin rinnoin. Sinä olet kuin
      Tunteet
      12
      2057
    7. Tietääkö kaivattusi että

      olet häneen ihastunut? 🤠
      Ikävä
      163
      1876
    8. Onko kaipaamallasi

      Naisella silikonit 🤔
      Ikävä
      14
      1358
    9. Terveiset kaivatullesi

      kesän aluksi tähän ketjuun.
      Ikävä
      105
      1352
    10. Nainen, vaikka olen ja asun yksin

      Saan silti seksiä aina kun tahdon. :/
      Ikävä
      137
      1154
    Aihe