antabus ei tehoo

kokemusta löytyy

Moro retkut.
Tuli hetken mielenhäirössä otettua kahtena aamuna yksin antabus-poretabletti.
Nyt kolmas kalja menossa, eikä mitään oireita.
Alan miehet ja naiset varmaan tietävät, ettei tuo mitään enää vaikuta. Kun en enneksi ehtinyt pidempää kuuria vetää.
Mulla ei ole oikein koskaan vaikuttanut. Sillon tällöin morkkiksessa tullut mokomia haettua. Ympäristöä rauhoitellakseni. Nyt ympäristö on pois, joten teen mitä tykkään.

Voi olla yksillöllistä, mutta ei kuumota naama, eikä hakkaa sydän.
Mites muut. Totahan pitäsi aloituksessa kai ottaa neljä (4) kpl/vuorokausi. Siinähän tulee jo mahakin kipeeksi.

6

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 977574

      olepa varovainen ja pyydä varuiksi kaveri kylään

      • kokemusta löytyy

        Kiitti vaan. Olenhan minä. Mutta testattu muutama vuosi sitten ja silloin juotiin vähä reippaammin. Silloinen morsian katteli vieressä kauhuissaan sormi 112:lla ja ihmetteli, että lievän alkupunotuksen jälkeen ei tapahtunut mitään.
        Sillon oli kyllä antabusta enemmän alla. Nyt ei ole alla kuin ainakin vuoden putki: Muutaman päivän välein tapahtuvaa juomista, yleensä sixpack riitelly, tai pullo valkkaria.
        Mutta kusessahan mä oon, kun en kolmea päivää pidempää pysty oleen selvänä. Vaikka määrät vielä aika lieviä.

        En tahtois tätä, on vaan niin vitun paha olla :(


    • kjhkjkjkj

      No ei sitä antabusta kannata ottaa jos aikoo ryypätä, miten se sen estäisi? Pumppu voi hakata pitkässä kuurissa mutta alan mies ei siihen ryyppäystä lopeta.

      • Tyhmien kyselijä

        Mutta eikö antabuksen ole nimenomaan tarkoitus estää juopottelu? Ei kait sillä mitään muuta virkaa ole?


    • nainen 40v

      Ei se mullakaan tehonnut. Naama oli vähän kirjava, mutta kun kotona dokasin, niin eipä sillä ollut väliä. Viinakaupassa kannattaa käydä antabuskuurilla ennen ekaa drinkkiä, etteivät kassalla hikeä ja kirjavaa turpaa suotta ihmettele.

      Sivumennen sanoen, viina on p*rkeleestä. Jos tämän tietäisin, minkä 20v aikana olen nähnyt, en ikinä ekaa kaljaani avais. Mutta kun elämässä ei ole kenraaliharjoituksia vaan tää vedetään suorana lähetyksenä alusta loppuun

      • dickhead

        Kerrankos tulee Antabuksesta se "riittävän" fyysinen paha olo ja silloin 112 on hyvin toivottu auttaja. Mitäpä jos esim pumppu ei kestäkään?
        Tällä pelleilyllä varmistatte myös sisuskalujen lopun nopeammin.
        Alkoholi lisää ja myös kroonistaa henkistä pahoinvointia. Miksi kiusata itseään?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      58
      3611
    2. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      41
      3486
    3. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      106
      2801
    4. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      46
      2536
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      54
      1973
    6. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      15
      1629
    7. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      32
      1493
    8. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      21
      1409
    9. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      106
      1307
    10. Kun et vain tajua että

      sua lähestytään feikkiprofiililla :D Hanki aivot :D m-n
      Ikävä
      180
      1251
    Aihe