en kyllä jaksais hoitaa toisen pieniä lapsia. Jos kummallakin on vaikka murrosikäisiä niin se vielä menis. Joskus voitais viettää aikaa porukalla, mutta kumpikin huolehtis omista murkuistaan. Eikä siis myöskään asuttais yhdessä.
Vähän miettinyt
laatuaikaako
7166
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
on ihania ja jos toista rakastaa, niin myös hänen lapsensa, jotka ovat hänen lihaa ja verta, tuntuvat rakkailta. ♡
Sun kannattaa kattella sellanen lapseton ittelles, loppuu pähkäily. :-)
asioita. Aika lailla asioiden edelle menee ap. ja olen samaa mieltä lapsethan vastaajan kanssa. Jos toista tosissaan rakastaa niin kyllä toisen puolesta on valmis vähän joustamaankin. Jos lähtökohta on epäileväinen ja juttuun ei usko niin sille tielle ei kannata lähteä. Elämässä kun mikään homma ei toimi ainakaan silloin jos siihen ei usko.
ihmiset on yleensä just liian itsekkäitä, mukavuudenhalusia kuspäitä. siis ne joihin mä keksin mennä rakastumaan. mä rakastan lapsia ja voisin haluta niitä vielä yhen lisääkin. no, elämä on.
kyllä jaksais enää..
Minusta on hyvä, että itse tiedostaa omat voimavaransa. Tuo on mielestäni tervettä järkeä.
Itse taas haluaisin huolehtia miehen lapsista jos niitä olisi. Niin pienistä kuin isoista. Mutta se on eri asia, miten se käytännössä järjestyy.
helpommalla päästään molemmat, kun pysytään vaan tiukasti omissa völjyissämme edelleenkin,. omissa arkisissa jutuissa on ihan tarpeeksi mulle.