Jo on taas aika......;-D!!!!

Der Man

Olen käynyt 5 krt Patongilla ja 33 pvn päästä alkaa taas ramppaaminen Banglalla. Loma kestää 2 viikkoa, kun lennot sopivat hyvin vain semmosiin, siis minulla.
Ovat uusineet Banglan ja Patongin ulkonäköä jo 2 vuoden aikana, it´s okei.

http://www.youtube.com/watch?v=-SG5TN55bfY

Kun viimeksikin kävin marraskuun 2 viimeistä vk ja muutama joulukuun alusta, niin Bangla oli täynnä jengiä.

5

262

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Trollitx2

      Nähdään sielä ;) Ollaan samoihin aikoihin.

    • murmeli

      Mun mies on tilannut meille 4 viikon loman Phukettiin, ihanaa. 8 kerta siellä jouluna.

      • Laatua vähällä

        Kuulutteko tähän parempaa omitoimiporukkaan vai alemman tason pakettimatkaajiin?


    • Der Man

      Mun 5 krt Patongilla ja 1 krt Pattayalla ovat olleet omatoimimatkoja. Okei, 1 reissu oli pakettimatka. Siitä en hyötynyt muuta kuin lentolippujen lisäksi aamupalan hotellissa;-). En nähnyt opasta koko matkan aikana enkä muita suomalaisia samassa hotellissa, lisäksi taksilla menopaluu lentokenttä - hotelli - lentokenttä.

      Tiedän jo sangen hyvin minkä laatuisenhotellin haluan ja mihin hintaan. Yksi tärkeimmistä syistä on myös sijanti, että en tarvitse tuk-tukin käyttöä ollenkaan;-D!!!!.

      Kieltämättä minua kiinnostaa käyttää joskus ns. Luxus-tason hotellia. Niissäkin o omat vikansa;-)!!.
      Tällä seuraavalla reissulla käytän ekaxi ns. tuntematonta hotellia ja toinen hotelli on jo tuttu paikka.
      1. hotellin olen analysoinut jo monta krt booking.comin kautta. Jos taas kohta lukis kommentteja. En odota hotellilta liikaa, joten tuskin pettymystäkään tulee.

      Lähtöön 29 täyttä pvää välissä.

      • Der Man

        Että suomennan;-D!!!.
        1998 olin Patongilla noin 8 vk hintaan 30 mk/yö sen jälkeen hotellien hinnat ovat olleet noin 20 - 35 € eikä hinta nytkään tyyristy;-D!!.
        Tai mistä sen tietää???


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      24
      3409
    2. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      11
      2818
    3. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      28
      2504
    4. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      42
      1907
    5. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      51
      1749
    6. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      14
      1641
    7. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      42
      1525
    8. KL: Mari Hynynen avoimena - Jouni-rakkaan ja Joel-pojan välit ovat nämä!

      Mari Hynynen (ent. Perankoski) on naimisissa Jouni Hynysen kanssa. Marilla on edellisestä liitosta yksi lapsi, Joel Vola
      Suomalaiset julkkikset
      10
      1458
    9. Oletko uhriutuja?

      vaikka itse olet rääkännyt toista ja aiheuttanut ties mitä toiselle.
      Tunteet
      54
      1404
    10. Missikohu edustaa nykyajan monimuotoisuutta

      Puolesta vai vastaan, saako esittää pilkkaavasti jonkun toisen ihmisen syntyperäisiä ominaisuuksia? Kadulla vastaan tule
      Sinkut
      263
      1151
    Aihe