Oikea artisti

Setämies 77

Sanaa artisti käytetään väärin. Oikealla artistilla on sanoma, joka koskettaa ihmisiä.
Hän on aito ja laittaa rohkeasti itsensä likoon. Jenni Vartiainen on tuotteistanut itsensä
( kuten cheek ja monet muut ) ja hänestä huokuu itseriittoista omahyväisyyttä. Hänen musiikkinsä jättää kylmäksi ja on todella tylsää kuunneltavaa. Persoonana hän on
ylimielinen ja sulkeutunut ja luulee olevansa muiden yläpuolella. Ei pelkällä ulkonäöllä
tulla artistiksi. Missä on oikean artistin ominaisuudet, ilmaisun rohkeus vimma ja taito koskettaa sielua ? Ei niitä ole. Silti nämä tällaiset porskuttavat, hönkyvät radiossa samaa puuduttavaa diipadaapaa vuodesta toiseen. Hohhoijaa.

2

217

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Elokuvateatteriin :)

      Jos sinä et koe tunnetasolla jotakin myönteistä Cheekkiä kuunnellessa, niin aika hassua, että syytät siitä Cheekin brändiä. Brändi on ammattitaitoa.

      Ilmaisun rohkeus:
      Lue lyriikka "Niillä Joil On Paha Olla"

      Vimma:
      Tervetuloa katsomaan fanien joukkoon Cheekin lavaesiintymistä :)

      Taito koskettaa sielua:
      Olen yksi monista, jota koskettaa jokainen Cheekin biisi omalla tavallaan. Suuret määrät faneja osaavat hänen biisinsä ulkoa. Mistä se kertoo?

      Oletko ihan itse laatinut tuon artistin määritelmän =)

    • Jennin löytänyt

      Jenni Vartiainen on livenä harvinaisen lämmin ja mukava faneilleen. Ei ole itseriittoinen, omahyväinen eikä ylimielinen. Sulkeutunut siinä mielessä ettei kerro yksityisasioitaan julkisuudessa, mutta ole huoleti näitä paskanjauhajia tilittäjiä on Seiska täynnä niin voit sieltä heidän kaikki asiat lukea.

      Ja sinun mielipide ei ole absoluuttinen fakta. On todella monia ihmisiä joita Jennin musiikki koskettaa ja jotka häntä kuuntelee. Sinun ei tarvitse. Silti tämän hetkinen Jennin julkinen lynkkaaminen on mielestäni epäreilua ja osoittaa ihmisten ilkeyttä ja katkeruutta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      87
      4138
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      27
      3019
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2320
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1338
    5. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      10
      919
    6. 133
      901
    7. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      894
    8. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      822
    9. Naisten ja miesten tasoeroista

      Oletteko huomanneet, että naisissa ylemmän tason naiset ovat sinkkuja, ja miehissä alemman tason incelit? Toimivat paris
      Ikävä
      124
      766
    10. You've been running and

      so has your mind, I'm thinking of you all the time... 💘
      Ikävä
      11
      760
    Aihe