Oma mielipiteeni on kun meillä on 6 autoa, Tojota on aina ollut edullisimpia autojamme huoltaa, viattomampia ja pari täysin viatontakin 0-120 000.
ja meillä tulee aina olemaan 6 auton joukossa 2-3 tojotaa, Avensista ja Corolla/aurista.
ainakin automaattivaihteiset ovat aina tojotoita, ainakin ekaan ongelmaan asti.
meille sopii paremmin tiheä 15000 huoltoväli kun joka toinen vuosi on halpa öljynvaihto eikä ole joka vuosi kallista täyshuoltoa, kun olemme vähänajavia, vain 15-20 000 km vuosi.
Onpa täällä paljon sekopäitä kirjoittelemassa
3
118
Vastaukset
- Avemän
Useita eri merkkejä olen minäkin kokeilut pitkänautoilu uran aikana ja aina palanut Toyotaan. Tojo aina toiminut ongelmitta ja muutenkin hyvä ja toimiva huoleton auto pitää. Tosin nykyään kannattaa katsoa mistä liikkeestä sen ostaa ja huolettaa, varsinkin suur Helsingin seudulla.
- ct nh
Olen ostellut itsellemme ja jälkipolvelle vain, opel, vw, nissan tojota. tojota on ollut aina täysin ongelmaton, samoin nissan ja oikä opelissakaan ole vikoja olluyt (olen ostanut hyvän mallin).
tojotaan edellen teknisesti eniten luotamme, mutta ei ollut sopivaa, pikkufarkussa oliko se nyt auris, oli takaikkunat ja näkyväisyys taakse aivan liian kehno, joten emme ottaneet mielestämme ongelmatonta.
mielytti kyllä yksinkertainen moottiritekniikka, ei kahta eikä yhtäkään turboa, eikä viimeiseen asti kevennettyä moottoria, yms, jolal saadaan yhteensä se viimeinen 055l pois, mutta joja maksaa kuitenkin sen takaisin korjauskustannuksissa ja arvonalennuksessa. - realisti2014
Nuoret paukuttaa poskeaan, tietoa ei ole mutta ainakin 50V elämäkokemuksen mahtava varmuus.
Näillä lantiohousureiskoilla on tulevaisuus vuokramurjussa ja hanttihommissa puunaten sitä ruostuvaa biimeriä, isolohjo meseä tai perus Audia.
Kesäkuumalla heput tunnistaa avoimista ikkunoista autossa kun ei ollut varaa ostaa saksasta sitä ilmastoitua mallia samoin lenkaiden leveys sekä koneen koko korreloi kääntäen kuskien ikään.
Avoimista ikkunoista kuuluu myös basson jytke josta kuulovammaiset voivat myös nauttia esimerkiksi liikenneruuhkassa tai liikennevaloissa.
Nämä ylläkuvatut pätevät täällä palstalla mobiililiittymällä anonyymisti.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922137Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n422105Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191141Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311070Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561013- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.284906