Hyvä MB korjaamo Pirkanmaalla?

MB_89

Huolto pitäis tehdä ja kattelin vanhoja viestiketjuja jotka oli 2005 puolella tehty. Onko Vänttinen vielä toiminassa ja mitä muita on tarjolla. Kiitoksia asiallisista vastauksista.

16

8329

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Paavo Pesusieni

      Taas kerran esim. www.mersuforum.fi löytyy aihe missä käsitellään huoltamoja eri puolilla suomea jopa pirkanmaalla. Kirjoitukset ovat varmasti tuoreempia kuin vuodelta 2005. Sieltä ainakin pääset alkuun etsinnöissäsi.

    • Älä osta mersua

      Huoltoon ei tarvitse kysysellä täällä hyvää vaan se on korjaaminen että löytyy hyvä korjaaja.

    • Paavo Pesusieni

      Mutta nyt ei ollut kyse Volvosta, Toyotasta tai Citikasta joita korjataan ja viedään korjaamoille. Mersuja huolletaan, keskustelualue johon viittasin on hyvät huollot ei autopykäämöt.

    • joen varrella

      Venetmäki Akaan Viialassa.

    • Luki.

      No on se ihan ok.tuo venetmäkikin mutta vanhahtava on,esim:urjalassa on tai oli mies joka laittaa mitä vaan lähes,samoin kun taisto ruoho hämeenlinnassa tai mitä etelämpään mennään sen enmpi tulee hyviä.

      Urjalassa on aika hyvä,venetmäellä hinnat on aika kovia tai oli kun sielä aikoinaan kävi,siis osat.

      Citröenin eräässä huoltohalissa on kaakelilattiat ym.pianot ja nahkasohvat ...sielä saunoa ja viettää aikaa jos haluaa muutenkin,saa vara autonkin ja saa polkupyörän jos haluaa kaupungilla mennä sujuvasti ym.

    • eemeli 04

      Kyllä Vänttinen huoltaa mersuja edelleen, ja on kovasti täällä päin suositeltu. Löytyy Lahdesjärveltä ABC:n läheltä. Suoraman "veho" elikkä Suoraman autokorjaamo Kangasalla on toinen hyvä paikka.

      • MB_89

        Kiitoksia. Soittelen Vänttiselle.


      • Kaikenlaisianiitäonkin

        Jep! Soita ihmeessä jonnekki muualle kuin venetmäelle. Kävin,näin ja hävisin. Kyllä käsien levittelyä ja en ossaa korjata-palvelua saa jossain-eli missä vaan- varmaan halvemmalla! En tasan mene uudestaan! Enkä suosittele. Kyllä tällasia öljyn- ja laakerin vaihtajia löytyy joka kylästä, mutta jos aletaan vähän vaativampiin vaivoihin kysymään apua, niin otetaan rahat pois ja selitellään että jossain se vika on! Kyllä tuntee asiakas saaneensa takkiinsa niin että roikaa! Kiertäkää kaukaa!


      • kuudesmb

        ihan romu paja vanttinen


    • S63AMG

      Kun Tampereen Veho Lielahdessa on aina toiminut erittäinkin hyvin Mercedes-Benzin huoltojen kanssa, samoin myynninkin, niin Tampereen seudullahan muita kuin Vehoa ei tarvitse edes etsiä! Yhteystiedotkin löytyvät suoraan Mercedes-Benzin nettisivuilta, jos nyt paikkaa ei muuten tietäisi.

      Tietenkin, kuten joku jo kirjoittikin, etelämmäs mennessä löytyy lisää hyviä liikkeitä, eli jos nyt vaikkapa haluaa välillä käydä Tampereelta katsomassa kaupunkielämää, niin pääkaupunkiseudun kaikkia Vehon liikkeitä ja Alppilan Autohuoltoa voi kyllä samalla suositella. Ainakaan sijainnin puolestahan Alppilan Autohuollon Karjalankadun toimipisteestä on vaikea Suomessa parantaa Helsingin keskustan ollessa kävelyetäisyydellä, ja mikä tärkeintä, sielläkin palvelu on toiminut erinomaisesti aina.

      • Tsadilaisuus haittaa sen verran, että tuohon jälkimmäiseen en pysty. Kyseinen kieli ei ole suomen murre, vaan sekoitus erilaisia kieliä, joilla ei ole välttämättä keskinäistä sukulaisuutta. Moni Tsadissa luulee puhuvansa suomea, vaikka suomenkieliset eivät heitä ymmärtäisi, mikä ristiriita johtaa toisinaan tsadilaisen aggressiiviseen käyttäytymiseen.


    • MB211

      Lohjalla Kahvimaan Auto.Kova tietotaito mersuista.

    • kuudesmb

      M A L L I A U T O....KANGASALA....tiet'' kaiken mb ja on satakunta autoo myynnissä...paras eteläsuomessa...

    • Anonyymi

      Suoraman Autokorjaamo Kangasalla. Kaikki huollot ja korjaukset olen teettänyt siellä vuosikaudet. Nopeampi ja mukavampi paikka kuin Vänttinen, mikä ei sekään toki huono ole.

    • Anonyymi

      Nt mersuhuolto ruskossa, ihan paras paikka, korjauksilla takuu toisin kuin eräillä lähiseudun pajoilla .

    • Anonyymi

      Ehdottomasti MB huolto Nopanen Pirkkalassa. Kaikki hoituu nopsasti ja asiantuntevasti. Asiakasta kuunnellaan ja tehdään mitä pitää erittäin kohtuullisella hinnalla. Vänttiselle en mene toiste. Hirveän töykeä ukko ja vaihtoi vielä väärän osan, vaikka tiedettiin missä vika oli niin tekee just mitä huvittaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP jo 100 % suositumpi kuin persut

      Kertoo Hesarin uusin kannatuskysely. Demareiden kannatus on miltei tuplat verrattuna persuihinl. Suomen kansa ei selväst
      Maailman menoa
      248
      14337
    2. Valtavasti suomalaisia asunnottomina, mutta ei yhtään somalia

      tai muuta kehitysmaalaista. Mites tässä näin kävi? Tiedän hyvin, että esim. somaleita lentää ulos mm. Hekan asunnoista,
      Maailman menoa
      145
      3780
    3. PS ylivoimainen nousija myös HS:n gallupissa, SDP laskee taas

      https://www.verkkouutiset.fi/a/hs-gallup-sdpn-suosio-laskee-ps-nousussa/#0a7d2507 Ylivoimainen viime kuukausien nousija
      Maailman menoa
      128
      3712
    4. Kovia syytöksiä Stefan Thermaninsta.

      Jättänyt taas maksamatta kohuliikemies, hupparit ja muita ostamiaan tavaroita. On soiteltu liikkeestä ja Stefan iskenyt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      162
      1470
    5. Totuuspuolueen johtaja Jaana "prinsessa Leia" Kavonius on vangittu

      Kavonius määrättiin jo keväällä 2024 poissaolevana vangittavaksi todennäköisin syin epäiltynä 13 vainoamisesta ja 24 kun
      Maailman menoa
      364
      1434
    6. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      41
      1200
    7. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      10
      1046
    8. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      8
      931
    9. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      45
      908
    10. En pystynyt vaan vastaamaan...

      Kaikki on ihan solmussa eikä ole voimia alkaa ratkaista naisena 😔
      Ikävä
      90
      746
    Aihe