C mersu 2001 /270 cdi automaatti.

Sellaisesta farmarista kyselen millainen an auto omistaa,esim:onko lämmin talvella jos ei ole polttoainelämmitintä?
5128
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

w203 on paljon ruoste vikaa niin myös kaikissa mersuissa älä hyvä ihminen osta mersua mulla ollu niitä 11 kappaletta. ei enää ikinä

Äänestä
  • Itselläni on sama malli sedanina vm 2001 myös. Olen ollut tosi tyytyväinen, mainio auto. Yhteen lokasuojaan tullut nyt ruostetta, mutta kilometrejä vasta 175.0000.

    Äänestä

  • Mese jo 24 vuotta kirjoitti:

    Itselläni on sama malli sedanina vm 2001 myös. Olen ollut tosi tyytyväinen, mainio auto. Yhteen lokasuojaan tullut nyt ruostetta, mutta kilometrejä vasta 175.0000.

    Ei kannata ostaa mersua se ruostuu nyt mulla ollu 12 kappaleen verran vielä yks ajos 220 cdi w211 siinä on ruostetta aivan liikaa laitan tän pian kiertoon ja ostan c5 citroenin ei enää koskaan ruosteista mersua

    Äänestä

  • Älä osta mersua. kirjoitti:

    Ei kannata ostaa mersua se ruostuu nyt mulla ollu 12 kappaleen verran vielä yks ajos 220 cdi w211 siinä on ruostetta aivan liikaa laitan tän pian kiertoon ja ostan c5 citroenin ei enää koskaan ruosteista mersua

    Minä ostan, mutta ruostetta en ole yhteenkään mersuun ostanut ja niitä on ollut 7 kpl.

    Äänestä

Valitettavasti Mersun laatu varsinkin naissa alemman luokan malleissa on surkea.

Itsella C300 (bensa, olen ulkomailla) ja vaihteisto on kuin Huynday 90-luvulta - KARMEA.

Parturissa luin autolehtea jossa kommentoitiin etta jopa C63 on kuin Yugo hinaisi koulubussia tuon vaihteiston takia. Edes tuulilasinpyyhkimet eivat toimi tasaisesti kuten normaaleissa autoissa, nykivat ja laahaavat hitaasti ja vaivalloisesti.

Jos koeajat, kokeile ainakin tuulilasinpyyhkimien toimintaa ilman etta ruiskutetaan heti pesuainetta, ja myos vaihteiston toimintaa.

Suuri pettymys omalla kohdalla. Eurooppalaiset autot taitavat olla menneisyyden asia, tyhmien ja/tai lottovoittajien ostoksia.

Ylipalkatut, liittoutuneet tyontekijat, joilla n 6 viikkoa lomaa vuodesssa eivat pysty kilpailemaan lansimaisen tai itamaisen tuotannon kanssa.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


onko hyvä? kirjoitti:

Sellaisesta farmarista kyselen millainen an auto omistaa,esim:onko lämmin talvella jos ei ole polttoainelämmitintä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu