Matkustin Finnairilla eilen. Suurin osa matkustajista ei ilmeisesti puhunut suomea! Onko matkustajat ulkoistettu? Haloo päättäjät!
Vieraskieliset matkustajat!
5
265
Vastaukset
- kun ne ei osaa
Suomen kielen taidottomia ressukat eikä ole lukeneet suoli24-palstan asiantuntijalausuntoja, on joku mennyt ostamaan itse tai matkatoimisto niille finskin lennon. Ei voi olla muuta selitystä.
- hoono suomen kieli
Kyllä se on niin että esim. Bangkokin lennolla on ulkomaalaisia enemmän, koska he maksavat lennoista vähemmän vaikka tulevat liittymälennoilla. Suomalaiset matkustavat niin kuin minäkin esim. Lontoon ja Hongkongin kautta Bangkokiin, koska ne maksavat esim. minun tapauksessa kun ostin 300 euroa vähemmän kuin Finskillä, lisäksi palvelu on toista luokkaa.
- Niin pitää ollakin.
Tottakai ne, jotka matkustavat liittymälentojen kautta, maksavat pienemmän hinnan (aivan kuten sinäkin teet mennessäsi Lontoon tai Hong Kongin kautta). Suora, vaihdoton yhteys on tuotteena parempi ja aina kalliimpi kuin vaihdollinen. Sama juttu jokaikisellä lentoyhtiöllä.
- Kamalata
No niin! Siis vähemmällä rahalla saa halvempia, ulkomaalaisia matkustajia! Kuinka he tulevat toimeen suomalaisen kabiinihenkilöstön ja kapteenin kanssa! Minä vaan kysyn! Ja saavat jopa toisen luokan palveluakin näköjään. Ja millähän kielellä? Haloo päättäjät!
- Jas soo
Minäkin lensin eilen, taisi olla 2 ei suomalaista noin 140stä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Silmienvääntelijä-persut pääsivät Japanissa sarjakuvaan
Torille! https://www.hs.fi/kulttuuri/art-2000011943173.html1925142Nato kaatamassa Petterin haaveileman Tunnin junan?
Nato edellyttää pohjoisessa Jäämereltä Rovaniemelle saakka kapearaitesta suoraa rautatieväylää, joka maksaa paperirahaa,364533Donald Trump pääsi samalle listalle Sanna Marinin kanssa
Eli vasemmistolaisen Time-median top 100 jännäihmisten listalle. https://time.com/collections/time100-next-2021/5937699113171Älkää vaan sairastuko syöpään Suomessa
Tilaston mukaan Suomi, Slovakia ja Latvia lääkitsee aivan pohjamudissa syöpää. Sairastunutta hoidetaan edelleen vanhana2633092Kyllä, maata ei halua puolustaa nimenomaan punavihreän puolen edustajat
"Esimerkiksi maanpuolustushenki on keskimääräistä alempana naisten, arvoliberaalien, heikossa taloustilanteessa olevien1593012- 542568
- 271939
- 561903
- 841886
- 231825