en vaan pysty siihen!!

Miten ihmeessä en pysty menemään illalla/yöllä vessaan jos vessan viereinen ovi on auki tai raollaan ja huoneessa on pimeää? Tämä minua kummastuttaa, mutta jotenkin kun katson sitä... se vain alkaa pelottamaan. Onko kellään neuvoa tai vikkejä minulle?
1124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Käytä taskulamppua niin kauan että pääset valokatkaisimeen saakka. Tuo itse pelko on totuteltavissa pois harjoituksen kautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


9+17 kirjoitti:

Miten ihmeessä en pysty menemään illalla/yöllä vessaan jos vessan viereinen ovi on auki tai raollaan ja huoneessa on pimeää? Tämä minua kummastuttaa, mutta jotenkin kun katson sitä... se vain alkaa pelottamaan. Onko kellään neuvoa tai vikkejä minulle?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu