Esim: keskuskentän lähellä oleva tunneli on pimeä ja ei näy kunnolla jos joku tulee pyörällä vastaa.
Milloin valot syttyvät sinne vai onko lamput rikki? Entäs jos seinät maalattais vaaleammaksi niin olis tunneli valoisampi?
Alikulkutunnelit
6
159
Vastaukset
- Tyytyväiset
Parempi tehdä aloite Kaarinan kaupungille, kuin kirjoitella täällä. Me ainakin saimme katulampun kadullemmeparissa viikossa aloitteen jälkeen.
Saattaa olla niin ettei asia ole kaupungin tiedossa. - Jännitystä arkeen
Pimeät tunnelit on jänniä, kannattaakin ajaa sinne täysillä silmät kiinne.
- Kaarina my love
Valoissa lienee hämäräkytkin. Olen hokannut, että kun mein taloyhtiön pihavalot syttyy, näin käy myös tunnelissa. Kun keskurilta päin lampsin supermarkettiin, valot syttyy täsmälleen samaan aikaan kun kotipihalla. Pitää vaan kipittää pisin tunnelin seinää niin hyvin käy. Ei tää ole mopoilijoillekaan helppoa, kun vaik hidastaa ja tööttää, voi tunnelissa olla ihan "pimeä" henkilö. Heijastimet käyttöön hei.
- ajastus käytössä vai
Näin syksyn aikaan ne valot saisivat olla aikaisemmin päällä siellä tunneleissa.
- Homma hoitui
Soittele Kaarinan tiemestarille, hän ei välttämättä lue tätä palstaa työaikana. Nimi oli Saari , vaikutti kyllä ystävälliseltä kaverilta.
- onkin
Putki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1322973- 71376
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2201316Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701181- 441140
- 371011
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381001Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke133957- 47944
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36877