Esim: keskuskentän lähellä oleva tunneli on pimeä ja ei näy kunnolla jos joku tulee pyörällä vastaa.
Milloin valot syttyvät sinne vai onko lamput rikki? Entäs jos seinät maalattais vaaleammaksi niin olis tunneli valoisampi?
Alikulkutunnelit
6
163
Vastaukset
- Tyytyväiset
Parempi tehdä aloite Kaarinan kaupungille, kuin kirjoitella täällä. Me ainakin saimme katulampun kadullemmeparissa viikossa aloitteen jälkeen.
Saattaa olla niin ettei asia ole kaupungin tiedossa. - Jännitystä arkeen
Pimeät tunnelit on jänniä, kannattaakin ajaa sinne täysillä silmät kiinne.
- Kaarina my love
Valoissa lienee hämäräkytkin. Olen hokannut, että kun mein taloyhtiön pihavalot syttyy, näin käy myös tunnelissa. Kun keskurilta päin lampsin supermarkettiin, valot syttyy täsmälleen samaan aikaan kun kotipihalla. Pitää vaan kipittää pisin tunnelin seinää niin hyvin käy. Ei tää ole mopoilijoillekaan helppoa, kun vaik hidastaa ja tööttää, voi tunnelissa olla ihan "pimeä" henkilö. Heijastimet käyttöön hei.
- ajastus käytössä vai
Näin syksyn aikaan ne valot saisivat olla aikaisemmin päällä siellä tunneleissa.
- Homma hoitui
Soittele Kaarinan tiemestarille, hän ei välttämättä lue tätä palstaa työaikana. Nimi oli Saari , vaikutti kyllä ystävälliseltä kaverilta.
- onkin
Putki
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli
Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei1997004- 1592076
- 1131708
- 511400
Suureksi onneksesi on myönnettävä
Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️551268Möykkähulluus vaati kuolonuhrin
Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢551150Älä mies pidä mua pettäjänä
En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu1001084Reeniähororeeniä
Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?71026Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.
Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan253971- 41959