Työpaikassani on ollut nainen joka päättää työntekijät. Laitos on hyvin suuri. Muuttuuko tämä asia parempaan suuntaan VAI päättääkö tuo nainen myös jatkossa työntekijät? Tuleeko tähän muutos jatkossa? (Tästä keskustelua nyt!)
Mikä tulee olemaan minun kohtaloni tässä asiassa? Saanko jalkani uudelleen taloon?
Mies 791
7
105
Vastaukset 7
Hei!
Naisella tuntuu olevan halu käyttää valtaansa, joskus myös väärin. Sitä ei kuitenkaan ole haluttu nähdä, mutta se tullaan vielä näkemään. Muutokseen menee vielä kuitenkin aikaa eikä sinun kannata asiaa murehtia.
Vaistoni sanoo, että älä mieti tuohon taloon pyrkimistä ennenkuin tuo nainen saa itse ansionsa mukaisesti. Vaistoni sanoo, että saat kyllä pienemmästä talosta töitä siksi aikaa, eikä palkkasikaan tunnu olevan paljoa erilainen. Viihdyt kyllä pienemmässäkin paikassa, sillä tuntuisi ettet ole yksin ongelmasi kanssa.- Vanha työntekijä
Kiitos. Kuinka kauan työasiani seisoo juuri tuon naisen vuoksi! Eli milloin saan sen toisen työpaikan? Haluaisin päästä työasiassani eteenpäin mutta ei ole mitään työtä ollut tarjolla? Mitä näet tähän jatkossa? Surua tämä työasia on minulle tuonut!
Vanha työntekijä kirjoitti:
Kiitos. Kuinka kauan työasiani seisoo juuri tuon naisen vuoksi! Eli milloin saan sen toisen työpaikan? Haluaisin päästä työasiassani eteenpäin mutta ei ole mitään työtä ollut tarjolla? Mitä näet tähän jatkossa? Surua tämä työasia on minulle tuonut!
Hei!
Tuntuisi, ettei sinulla kauaa mene kun saat sen. Työpaikkoja voi olla myös piilossa - niistä kannattaa kysyä vaikkei niistä ilmoitettaisikaan. Kertomalla tilanteen reilusti ja olemalla rehellinen voittaa paljon.
Älä säiky tilannetta. Nosta pää pystyyn, sillä sinun ei ole tarpeen leikkiä vallalla niinkuin kiusaajasi.- Vanha työntekijä
mies791 kirjoitti:
Hei!
Tuntuisi, ettei sinulla kauaa mene kun saat sen. Työpaikkoja voi olla myös piilossa - niistä kannattaa kysyä vaikkei niistä ilmoitettaisikaan. Kertomalla tilanteen reilusti ja olemalla rehellinen voittaa paljon.
Älä säiky tilannetta. Nosta pää pystyyn, sillä sinun ei ole tarpeen leikkiä vallalla niinkuin kiusaajasi.Onko se työpaikka tässä lähellä? Muutto ei nyt tunnu oikealta asialta tähän hetkeen? Muutin vuosi sitten paikkakuntaa. Kiitos taas
Vanha työntekijä kirjoitti:
Onko se työpaikka tässä lähellä? Muutto ei nyt tunnu oikealta asialta tähän hetkeen? Muutin vuosi sitten paikkakuntaa. Kiitos taas
Hei!
Muutto ei näytä tarpeelliselta. Katso avoimin silmin.- Vanha työntekijä
mies791 kirjoitti:
Hei!
Muutto ei näytä tarpeelliselta. Katso avoimin silmin.Miten näet onnistuuko tämä odotus? Miten elämäni näyttää jatkuvan? Olen jo ottanut pienen riskin ja en ole vouhottanut asian kanssa. Minkälaisia muutoksia elämääni näkyy olevan tulossa? Asioiden käännös parempaan? Mitä näkyy?
Vanha työntekijä kirjoitti:
Miten näet onnistuuko tämä odotus? Miten elämäni näyttää jatkuvan? Olen jo ottanut pienen riskin ja en ole vouhottanut asian kanssa. Minkälaisia muutoksia elämääni näkyy olevan tulossa? Asioiden käännös parempaan? Mitä näkyy?
Hei!
Etene rauhassa. Asiat ovat jo kääntyneet parempaan päin, kun olet itse tarttunut asiaan kiinni. Sellaista ei näytä olevan, mikä olisi sinulle vaarallista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kysely : Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan
Ylen kysely: Juuri kukaan ei halua nykyisen hallituksen jatkavan – eivät edes hallituspuolueiden omat kannattajat Kes1481612Salaisuudet paljastuu
Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku1431413Kelan mukaan veronpalautukset ovat tuloa tuet lähti
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000012225387.html Verohallinnon maksama veronpalautus tulee niille, jotka ovat mak133945Sinkkujen tilanne kiinassa katastrofaalinen
800 naista osallistui sinkkujen iltaan, paikalle saapui 0 miestä. Ei mahdollisuuksia, kun nainen on 38 -vuotias, ja123866- 82847
- 64809
Stubbin ylimielinen uho vie Suomea sotaan!!?
https://m.youtube.com/watch?v=aQ3c540lm9o Miten voi olla että maamme presidentii toimii näin vastuuttomasti kuten hölöt331663Minne katosi Sofian Jeff-rakas ystävä?
Seiskalehden mukaan Jeffreytä ei ole näkynyt, kuin kesäkuussa maininta Sofian ommissassa insramissa. Onko jo tullut ero159621- 39606
- 6560