mitä näet parisuhteeseen ja työhön keski-ikäiselle naiselle.Suhde on hyvä,mutta haluaako mies naimisiin kanssani tai edes muuttaa yhteen.
Miten työn käy,nyt tuntuu,että en pysty enkä jaksa tuolle jatkamaan,onko eläke edes mahdollinen.
Mies791
2
<50
Vastaukset
Hei!
Miehen suhteen näen liekit, mutten kipinöitä. Suhde on hyvällä pohjalla, mutta etene sen suhteen rauhassa. Asia selviää kohtalaisen nopeasti. Sinulla olevat vaikeudet paljastavat sen onko miehestä sinulle.
Työn puolella sinulla tuntuu olevan vaikeata. Vaikka voimat ovat vähissä, ei tee haittaa jos katsot onko vaihtoehtoja olemassa. Eläkkeestä en osaa muuta kuin sanoa, että tuntuisi olevan tiukassa sekin eikä tuntuisi olevan se jota lopulta haluaisit vaan että löytäisit työn jota teet nykyistä mieluummin.
Voimia sinulle.- Syksynlehti,vaahtera
Kiitos sinulle,onko huono juttu jos et näe kipinöitä,puuttuuko hänen tunteistaan jotakin.Vaikeuksia tällä hetkellä riittää,niin työn terveyden kuin lapsenkin kohdalla.
Kaikki pelottaa ja on vaikeata,rahahuolia riittää.
Vaihtoehtoja on vaan niin vähän eli ei ollenkaan,työn suhteen,työpaikalla vielä henkilö,joka kiusaa kaikkia,jääkö hän sinne vai lähteekö.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Näin kun katsoit salaa ja
Hymyilit sieltä kaukaa 😍☺️ mutta hämmennyin ja tilanne oli niin nopeaa ohi etten oikeen kerennyt mukaan 😢 säteilit ku443888Katu täyttyy...
Hei, oli pakko laittaa vielä tää. Huomaan että olet suuttunut. Minähän sanoin että poistun, olit paikalla. Olin pettynyt351879Eduskunnasta tippuneet kokoomuslaiset nostavat eniten sopeutumisrahaa. Kyllä veroeurot kelpaavat.
Sopeutumisraha on eduskuntatyön päättymisen jälkeen maksettava etuus, jonka tarkoituksena on tukea entisiä kansanedustaj1531326- 1541202
Povipommi, ex-Playboy-malli Susanna Penttilä avoimena - Paljastaa suhteestaan miehiin: "Olen..."
No nyt! Susanna Penttilä on OnlyFans-vaikuttaja ja yrittäjä sekä yksi uuden Petolliset-kauden kisaajista. Onpa 53-vuoti41980- 190975
Sari Multala teki "riikkapurrat"
Sekoili humalassa Ruisrokissa kuten Purra Lohjan torilla. Kovia dokaamaan nuo nykyiset ministerit.228954- 80927
- 55800
Jälkiviisauttako
Kun katsot taaksepäin, tekisitkö jotain asioita toisin kaivattusi suhteen? Vai onko kaikki mennyt, niin kuin piti?79799