mitä näet parisuhteeseen ja työhön keski-ikäiselle naiselle.Suhde on hyvä,mutta haluaako mies naimisiin kanssani tai edes muuttaa yhteen.
Miten työn käy,nyt tuntuu,että en pysty enkä jaksa tuolle jatkamaan,onko eläke edes mahdollinen.
Mies791
2
56
Vastaukset
Hei!
Miehen suhteen näen liekit, mutten kipinöitä. Suhde on hyvällä pohjalla, mutta etene sen suhteen rauhassa. Asia selviää kohtalaisen nopeasti. Sinulla olevat vaikeudet paljastavat sen onko miehestä sinulle.
Työn puolella sinulla tuntuu olevan vaikeata. Vaikka voimat ovat vähissä, ei tee haittaa jos katsot onko vaihtoehtoja olemassa. Eläkkeestä en osaa muuta kuin sanoa, että tuntuisi olevan tiukassa sekin eikä tuntuisi olevan se jota lopulta haluaisit vaan että löytäisit työn jota teet nykyistä mieluummin.
Voimia sinulle.- Syksynlehti,vaahtera
Kiitos sinulle,onko huono juttu jos et näe kipinöitä,puuttuuko hänen tunteistaan jotakin.Vaikeuksia tällä hetkellä riittää,niin työn terveyden kuin lapsenkin kohdalla.
Kaikki pelottaa ja on vaikeata,rahahuolia riittää.
Vaihtoehtoja on vaan niin vähän eli ei ollenkaan,työn suhteen,työpaikalla vielä henkilö,joka kiusaa kaikkia,jääkö hän sinne vai lähteekö.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 724118
Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti
Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans573793Surullista
Että menetit sen naisen , tosi surullista ja vielä oman tyhmyyden takia ,ymmärrän että se on masentavaa522344Muuttunut käytös
Onko kaivattusi käytös muuttunut? Tiedätkö mistä se johtuu? Haluatko kertoa, mitä tapahtui?442131Väkeä oli liikkeellä
Nyt leijutaan pilvissä. Kun eläinpuistossa oli porukkaa 😆😆 Olihan siellä kun ilmaiseksi pääsivät. Eiköhän se juuri sik361915- 491829
- 971593
Kummallista
Oletteko koskaan ihastuneet ihmiseen, joka ei ulkonäöltään vastaa ollenkaan ihannettanne?551583- 461546
- 571443