Jenna on näköjään aina tuollainen että jos joutuu tekemään jotain vähääkään epämielyttävää ja fyysistä työtä niin tekeytyy heti sairaaksi ja hankkii"saikkua". Olen vakaasti näin työnantajana sitä mieltä että en koskaan palkkaisi tuollaista ihmistä minkäänlaiseen hommaan työmaallani, sillä se tietäisi minulle heti ongelmia jatkuvien sairaslomien vuoksi. Toivon että muutkin mahdolliset työnantajat katsovat tätä henkilöä vähän sillä silmällä ja tekevät omat johtopäätökset. Tämä bb formaatti on kyllä tosi hyvä mahdollisen työntekijän luonteen paljastamisessa :) Minulla on eräs yrittäjä ystäväni joka on juuri tätä bb seuraamalla palkannut eri kausilta yhteensä neljä henkilöä työsuhteeseen ja kaksi heistä on hänellä vakinaisena vielä tänäänkin.
Työnantajan näkemys Jennasta
Työnantajan näkemys
191256
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Kyllä!
Jos naisilla ois pakollinen intti, niin löisin pallini vetoa että jenna olis vemppamuodossa 100% palvelusajasta. Tommosii vätyksii näkee vähän välii. Ei osaa tehä _Mitään_ ja patalaiskoja paskoja.
Eihän se ole normaali! Ihan lapsen tasolla oleva, yhteishyvä, käsipyyhe horo!!
On niin täynnä itseään ja elää lapsen maailmassa leikkien Brookea ja prinsessaa! Vajakki, mikä vajakki!
Jenna on käyttäytynyt talossa nyt tämän koko kauden siihen mallin että hän tipahtaa heti kun vaan häädetyksi joutuu ja asiasta ei ole epäillystäkään.
Mites työnantaja on Danista mieltä, että pelkällä apukoululla joku on ottanut Lidiliin sen esimiestöihin? Miten voi olla mahdollista jos ei käy kouluja ja otetaan johonkin lidilin esimiestöihin. Pelkällä heikoilla peruskoulutodistuksella? Miten voi olla mahdollista kun kouluja käynetä löytyy pilvin pimen työttömistä ja sitten Dani otetaan töihin pelkällä heikolla peruskoulutodistuksella?
Tiedän että Dani pääsi ainoastaan suhteella sinne lidliin töihin ja ei siis ole missään esimies asemassa tietenkään vaan ihan perus duunarina.
Niin, eiköhän se esimies tarkoita jotakin vuorovastaajaa. Eikös Dani istu kassalla niin kuin muutkin kassaneidit.
No, ei kyllä oo sopiva palvelualalle ollenkaan. Töksäys koko mies! Hyi !!!!
Lidlissä on ihania homoja kassoilla, toivottavat aina hyvää päivän jatkoa. Kysyin kerran, että onko sinun päiväsi aina hyvä, sanoi että pääosin on. Jos ei Lidl enää Dania huoli, töitä tuolla alalla kyllä löytyy.
Mutta tyhmät ämmät tulee jumaloimaan, niinkuin Matti Nykästä! Riittää kun on iso jolkki, aivoja ei tarvita!
Häh! Kuka tahansa parittaja olisi työnantajana otettu Jennan antamasta työnäytteestä BB talossa.
Jenna tulee varmaan saamaan oman alansa hommia talosta poistuttuaan.
Tuon aloittajan kommenttiJennasta oli ihan napissa eli olen kanssasi samaa mieltä. Tälläisen käsityksen minäkin olen hänestä saannut. Vakio "sairasloma" kamaa.
Jos kuvittelisin Danin esim. kassalla, niin tuntuu aika pelottavalta.
Voihan se olla, että Dani on päässyt edustamaansa kaupan kassalle ihan muilla eväillä.
Aatteleppa Dania kassalla. Sormet uivat peen nestettä. Niillä kun nykii ruokataroita tms. Mä vaihtaisin kassaa. Tai sanoisin että laitappa poika desiä kätöseen. No tiedä mitä se tauoilla duunaa. Työnantajan pitäisi jatkuvasti ottaa näyte sen kätösistä.
Taitaa olla sen suku aika LORTTOA
kun sivuilla Jennan sanotaaan
"- Äiti antoi minulle yhden neuvon: älä tee mitään sellaista mitä isomummo ei haluaisi nähdä."
vai onkohan J. suvun iloinen tyttö, kun hymyilee niin leveästi.
Se kateus on ihmeellinen sairaus?
sperma valuu ulos jatkuvasti.
Armille hyviä työntekijöitä. Työnäytekin annettu. Tekniikassa ehkä vähän hiomista. Tutti oli ihan söpö. Kaikkea hyvää Danille ja Jennalle, suuret näyttämöt odottavat.
Ei kai iltapäivälehdet ole niin tarkkana Tähdistään, kunhan kiertävät oikeat työt kaukaa.
Jenna on kyllä ihan hyvän näköinen. Ei sen väliä, jos sattuu telkkarissa jonkun kerran antamaan.
´´Jenna on kyllä ihan hyvän näköinen. Ei sen väliä, jos sattuu telkkarissa jonkun kerran antamaan.´´
ei sillä väliä olekaan, ja ihmiset unohtaa muutamassa vuodessa koko tän bb-kauden tapahtumat :)